Mashhur xonanda Shahlo Salayeva yaqinda ommaviy axborot vositalariga bergan intervyusida shaxsiy hayoti va sevgilisi Veysel Dulger haqida juda samimiy fikrlarini ochib bergan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
San’atkor hayot yo‘lidoshining qanday fazilatlari uning qalbini zabt etganligi haqida gapirib, uni barcha ijobiy xislatlarga to‘la inson deb ta’riflagan. Shahlo Salayevaning so‘zlariga ko‘ra, Veysel Dulgerda erkak kishisida bo‘lishi kerak bo‘lgan deyarli barcha yaxshi sifatlarni topish mumkin.
Xonanda uning jiddiy, mas’uliyatli va olijanob ekanligini alohida ta’kidlab o‘tgan. Shahlo Salayeva intervyuda shunday degan edi: Bir erkakda bo‘lishi kerak bo‘lgan barcha xislatlar uning ichida mujassam deb o‘ylayman.
U juda yaxshi inson bo‘lib, ayollarni chuqur hurmat qiladi. Garchi bu gaplar xonandaning o‘ziga nisbatan bo‘lsa ham, u onasini ham shu darajada hurmat qiladigan odam ekanligini aytdi.
San’atkorning aytishicha, onasi ham Veysel Dulgerga alohida mehr bilan qaraydi va uni juda yaxshi ko‘radi. Ba’zi vaziyatlarda onasi qizidan ham ko‘proq kelinining tarafini olishiga to‘g‘ri keladi.
Shahlo Salayeva bu haqda kulib eslab, onasining uni asabiylashtirmaslik va azoblamaslik haqida ogohlantiruvchi so‘zlarini aytib o‘tdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, ba’zan onasi qizining emas, balki kelinining yonini oladi.
Xonandaning bunday ochiq va samimiy e’tiroflari muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otdi. Ko‘pchilik san’atkorning shaxsiy hayoti va baxtli oila qurishi haqida iliq fikrlar bildirib, unga omad tilayapti.
Odamlar uning bu tanlovidan xursand bo‘lib, ikki inson o‘rtasidagi mehr-muhabbatni halol va uzoq davom etishini istashmoqdalar. Shahlo Salayeva va Veysel Dulger o‘rtasidagi munosabatlar haqiqiy sevgi va hurmatga asoslanganligi shubhasizdir.
Xonandaning bu so‘zlari yoshlar uchun ham yaxshi naqad bo‘lib, oila qurishda bir-birini hurmat qilishning qanchalik muhim ekanligini yana bir bor eslatdi.

Шахло Салаева открыто поделилась искренними мыслями о своем возлюбленном Вейселе Дюльгере
Известная певица Шахло Салаева в недавнем интервью средствам массовой информации открыто поделилась своими искренними мыслями о личной жизни и своем возлюбленном Вейселе Дюльгере. Об этом сообщает Zamin.uz.
Артистка рассказала о тех качествах своего спутника жизни, которые покорили ее сердце, и охарактеризовала его как человека, полного всех положительных черт. По словам Шахло Салаевой, в Вейселе Дюльгере можно найти практически все хорошие качества, которые должны быть у мужчины.
Певица особо подчеркнула его серьезность, ответственность и благородство. Шахло Салаева в интервью сказала: Я считаю, что все качества, которые должны быть у мужчины, воплощены в нем.
Он очень хороший человек и глубоко уважает женщин. Хотя эти слова относятся к самой певице, она также отметила, что он в той же мере уважает и свою мать.
По словам артистки, ее мама тоже относится к Вейселю Дюльгеру с особой любовью и очень его любит. В некоторых ситуациях матери приходится встать на сторону невестки даже больше, чем дочери.
Шахло Салаева с улыбкой вспомнила об этом и процитировала предупреждающие слова матери, чтобы не нервничать и не мучить ее. По ее словам, иногда мать встает на сторону невестки, а не дочери.
Такие открытые и искренние признания певицы вызвали большой интерес среди поклонников. Многие выразили теплые мысли о личной жизни артистки и ее счастливом создании семьи, желая ей удачи.
Люди рады ее выбору и хотят, чтобы любовь между двумя людьми была искренней и длилась долго. Несомненно, отношения между Шахло Салаевой и Вейселем Дюльгером основаны на настоящей любви и уважении.
Эти слова певицы также послужили хорошим примером для молодежи и еще раз напомнили о том, насколько важно уважать друг друга при создании семьи.