Adam Sandler 2025 yilning eng ko‘p maosh olgan aktyori bo‘ldi
Forbes nashri dunyoga mashhur aktyorlar orasida 2025 yilning eng ko‘p maosh olgan san’atkorini aniqlash bo‘yicha yangi reytingni e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu safar hisob-kitoblarda faqat kinofilmlarga o‘yinchi sifatida ishtirokidan kelib chiqqan daromadlar nazarda tutildi. Reklama shartnomalari, biznes loyihalari yoki boshqa tashqi faoliyatdan kirib kelgan pullar ro‘yxatga kiritilmadi.
Natijada, AQSHlik aktyor va komik Adam Sandler birinchi pog‘onaga ko‘tarildi. Ottiz yoshli san’atkor bu yil taxminan 48 million dollarlik daromadga ega bo‘ldi.
Ushbu katta summaning asosiy qismi uning mashhur Netflix streaming platformasidagi loyihalari orqali olingan. Xususan, Happy Gilmore 2 va Jay Kelly filmlari uning bank hisobiga jiddiylab qo‘shishga xizmat qildi.
Bu natija striming xizmatlarining zamonaviy kino industriyasida qanday kuchli o‘rin egallayotganini bir marta bo‘lmasa ham tasdiqladi. Reytingning kuchli uchligiga Tom Cruise va Mark Wahlberg kabi taniqli yulduzlar ham kirishdi.
Umumiy jadvalda Brad Pitt kabi afsonaviy aktyorlar ham yetakchilar qatorida ko‘rsatilgan holda. Ayol aktrisalar orasida esa Skarlett Johansson yetakchi o‘rinni egalladi.
Uning ortidan Risi Viterzun va ro‘yxatdagi eng yosh vakil deb ta’riflangan Millie Bobbi Braun kelishdi. Bu ro‘yxat Dveyn Jonsonning o‘tgan yilgi rekordini ham eslatib o‘tdi.
U 2024 yilda 88 million dollarlik daromad bilan birinchi bo‘lgan edi. Hozirgi natijalar Hollywood yulduzlarining daromadi an’anaviy kinoteatrlardan ko‘ra streaming platformalariga qanchalik bog‘liq bo‘lib borayotganini aniq ko‘rsatmoqda.

Адам Сэндлер стал самым высокооплачиваемым актером 2025 года
Журнал Forbes объявил новый рейтинг, определив самого высокооплачиваемого артиста среди всемирно известных актеров в 2025 году. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этот раз в расчет принимались только доходы, полученные от участия в кинофильмах. Деньги, поступившие от рекламных контрактов, бизнес-проектов или иной внешней деятельности, в список не включались.
В результате американский актер и комик Адам Сэндлер поднялся на первую ступень. Восьмидесятилетний артист в этом году заработал примерно 48 миллионов долларов.
Основная часть этой крупной суммы была получена благодаря его популярным проектам на стриминговой платформе Netflix. В частности, фильмы «Гэппи Гилмор 2» и «Джей Келли» серьезно пополнили его банковский счет.
Этот результат еще раз подтвердил, какое сильное положение занимают стриминговые сервисы в современной киноиндустрии. В тройку лидеров рейтинга также вошли такие известные звезды, как Том Круз и Марк Уолберг.
В общем списке среди лидеров также показаны легендарные актеры, такие как Брэд Питт. Среди же актрис лидирующую позицию заняла Скарлетт Йоханссон.
За ней последовали Риз Уизерспун и Милли Бобби Браун, которую назвали самым молодым представителем в списке. Этот список также напомнил о рекорде Дуэйна Джонсона за прошлый год.
В 2024 году он занял первое место с доходом в 88 миллионов долларов. Текущие результаты четко показывают, насколько доходы голливудских звезд становятся зависимыми от стриминговых платформ по сравнению с традиционными кинотеатрами.