O‘zbek kino olamining yorqin yulduzi Jamila G‘ofurova yaqinda ijodiy faoliyatidagi qiziqarli voqea haqida so‘zlab berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Aktrisaga berilgan savolda shunday so‘ralgandi: “Faryod filmi tugagach, sizga avtomobil sovg‘a qilingan ekan, bu rostmi?” Jamila G‘ofurova samimiy javob berdi. U aytishicha, bu sovg‘a unga kutilmagan edi.
Eng hayratlanarlisi, u gonorarini ham olgan, shuningdek mashinani ham sovg‘a sifatida qabul qilgan. Bu sovg‘aning sababi borligini ta’kidladi: “Faryod filmida panoramada kinosaroyidagi oynalar sinib ketadigan darajada tomoshabinlar ko‘p bo‘ldi, joylar yetishmadi.
Shu sababli qo‘shimcha soatlar ham qo‘shildi. Balki shu sababli bunday e’tibor ko‘rsatildi.” Ushbu voqea Jamila G‘ofurovaning ijodiy mehnati va uning muxlislar orasidagi obro‘sini yanada oshirdi.
Aktrisaning roli nafaqat tomoshabinlarni hayratga solgan, balki unga kutilmagan va quvonchli sovg‘alarni ham olib keldi. Jamila G‘ofurova bunday e’tirof va sovg‘alarning ijodiy mehnatning haqiqiy mukofoti ekanini ta’kidladi.
Bu esa unga yangi loyihalar uchun ilhom manbai bo‘lib xizmat qilmoqda. Shunday qilib, san’atkorning fidoyiligi va mehnati tomoshabinlar tomonidan yuqori baholanganini ko‘rish mumkin.

Джамила Гофурова получила автомобиль в подарок за фильм Фарёд
Яркая звезда узбекского кино Джамила Гофурова недавно рассказала о интересном событии в своей творческой деятельности. Об этом сообщает Zamin.uz.
Вопрос актрисе звучал так: «После окончания фильма Фарёд вам подарили автомобиль, это правда?» Джамила Гофурова ответила искренне. По её словам, этот подарок был для неё неожиданным.
Самое удивительное, что она получила гонорар, а также приняла автомобиль в подарок. Она подчеркнула, что у этого подарка есть причина: «В фильме Фарёд в панораме кинотеатра окна разбивались от большого количества зрителей, мест не хватало.
Поэтому были добавлены дополнительные сеансы. Возможно, именно поэтому было проявлено такое внимание.» Это событие ещё больше повысило творческий труд Джамилы Гофуровой и её авторитет среди поклонников.
Роль актрисы не только удивила зрителей, но и принесла ей неожиданные и приятные подарки. Джамила Гофурова подчеркнула, что такие признания и подарки являются настоящей наградой за творческий труд.
Это служит для неё источником вдохновения для новых проектов. Таким образом, можно увидеть, что преданность и труд артиста высоко оценены зрителями.