Xonanda Sardor Mamadaliyev “IntervyuTV” ko‘rsatuvida unga “Siz uchun oliyjanob xonandalar kimlar?” degan savol berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bu savolga javoban o‘z fikrlarini samimiy tarzda ifoda etdi. Sardor Mamadaliyevning aytishicha, uning nazarida oliyjanob xonandalar — qo‘shiqlarini hech qachon qizg‘onmaydigan insonlardir.
U bunday insonlarga misol tariqasida Ahad Qayumni keltirdi. Ahad Qayum hech qachon o‘z she’rlari uchun pul olmagan, hatto Sardor Mamadaliyevdan ham olmagan.
Shuningdek, Ozodbek Nazarbekov ham shunday insonlardan biri ekanligini ta’kidladi. Xonanda bir safar Ozodbek Nazarbekovning shousida “Meni sevib qolsayding” qo‘shig‘ini ijro etganini aytdi.
Shu ijrodan so‘ng Ozodbek Nazarbekov unga ushbu qo‘shiqni sovg‘a qilgan. Sardor Mamadaliyev bu qo‘shiq uchun klip suratga olmoqchi bo‘lganda esa ularga hech qanday cheklov qo‘yilmagan, istagancha klip olishi mumkinligini bildirishgan.
U qo‘shiqlarni qizg‘onish mumkin emasligini tushunmasligini aytib o‘tdi. Chunki, bu qo‘shiqlarga faqat ijrochi sababchi bo‘lib, aslida ular insonlarga emas, balki Allohga tegishli ekanligini ta’kidladi.

Певец Сардор Мамадалиев в программе «ИнтервьюTV» был задан вопрос: «Кто для вас благородные певцы?» Об этом сообщает Zamin.uz.
В ответ на этот вопрос он искренне выразил свои мысли. По словам Сардора Мамадалиева, по его мнению, благородные певцы — это люди, которые никогда не завидуют своим песням.
В качестве примера таких людей он привел Ахада Каюма. Ахад Каюм никогда не брал деньги за свои стихи, даже у Сардора Мамадалиева.
Также он подчеркнул, что Озодбек Назарбеков является одним из таких людей. Певец рассказал, что однажды исполнил песню «Если бы ты меня полюбила» на шоу Озодбека Назарбекова.
После этого исполнения Озодбек Назарбеков подарил ему эту песню. Когда Сардор Мамадалиев собирался снять клип на эту песню, им сообщили, что никаких ограничений нет, и они могут снимать клип сколько угодно.
Он отметил, что не понимает, как можно завидовать песням. Потому что эти песни принадлежат не людям, а Аллаху, а исполнитель лишь является их посредником.