Zokir Ochildiyev onasining tug‘ilgan kuniga bag‘ishlangan so‘nggi bayram haqida gapirdi
Uning sozida, bir kuni onasining tug‘ilgan kunini sharafiga kichik bayram tashkil etishni rejalashtirgan. Biroq onasi bu taklifni rad etib, farzandini ortiqcha xarajatga solishdan qo‘rqgan.
Shu bois Zokir Ochildiyev onasining dugonalarini yashirincha chaqirib, ularni xursand qilishga qaror qilgan. Natijada onasi shunchalik quvonib, chin dildan xursand bo‘lganki, u shu lahzani umrining eng yorqin kungilaridan biri deb eslaydi.
Afsuski, bu voqeadan bir necha oy o‘tib onasi kasallikka chalingan va bir necha yildan so‘ng dunyoviy hayotdan ko‘z yumgan. Bu og‘ir voqea Zokir Ochildiyevni o‘ta chuqur fikrlarga solgan.
Uning ta’kidlashicha, ko‘pincha ota-onalar yemayman deyishadi, lekin bu gaplari orqasida farzandlarini charchatmaslik, ularni xarajatga solmaslik niyati turadi. Shu sababli farzandlar ularning yoqtirgan ovqatini olib berishlari, yoqtirgan kiyimlarini sovg‘a qilishlari kerak.
Aks holda, kech qolish xavfi juda katta bo‘ladi va bu afsuslar umrbog‘ga qolishi mumkin. Soz ustasi o‘zining tajribasiga tayanib, insonlarning ko‘pincha moliyaviy imkoniyatlari kengayganda, ishlar joyiga tushgan paytda ota-onalari yonida bo‘lishga ulgurmasligini ta’kidladi.
Uning fikricha, ota-onalar tirikligida ularning orzu-havaslarini ro‘yobga chiqarish eng muhim vazifadir. Zokir Ochildiyevning ushbu samimiy va diliga teguvchi so‘zlari tomoshabinlar orasida katta qiziqish uyg‘otdi.
Ko‘plab odamlar uning gaplariga qo‘shilib, ota-ona qadrini bilishda vaqt yo‘qotmaslikni tavsiya qilmoqdalar. Bu gaplar har bir farzandga ota-onasini bugun, hozir sevganiga va ularni quvontirishga chaqiriq bo‘lib qolmoqda.

Комик и известный мастер музыки Зокир Очилдиев в своем искреннем интервью в рамках проекта «Нима гап» рассказал о самом трогательном событии своей жизни. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, однажды он планировал устроить небольшой праздник в честь дня рождения матери. Однако мама отказалась от этого предложения, опасаясь подвергнуть сына лишним расходам.
Поэтому Зокир Очилдиев тайно пригласил подруг своей матери и решил их порадовать. В результате мама была так счастлива и искренне радовалась, что вспоминает этот момент как один из самых ярких дней своей жизни.
К сожалению, через несколько месяцев после этого события мама заболела и спустя несколько лет ушла из жизни. Это тяжелое событие заставило Зокира Очилдиева глубоко задуматься.
Как он отмечает, родители часто говорят «не ем», но за этими словами скрывается желание не утомлять детей и не подвергать их лишним расходам. Поэтому дети должны приносить им любимую еду, дарить любимую одежду.
В противном случае риск опоздать очень велик, и эти сожаления могут остаться на всю жизнь. Мастер музыки, опираясь на свой опыт, подчеркнул, что люди часто не успевают быть рядом с родителями, когда их финансовые возможности расширяются и дела налаживаются.
По его мнению, самой важной задачей является исполнение желаний родителей при их жизни. Эти искренние и трогательные слова Зокира Очилдиева вызвали большой интерес среди зрителей.
Многие люди, соглашаясь с его словами, советуют не терять времени на осознание ценности родителей. Эти слова остаются призывом для каждого ребенка любить своих родителей сегодня, сейчас и радовать их.