Amerikalik mashhur aktyor, jang san’atlari ustasi va jahon ommaviy madaniyatining yorqin timsollaridan biri Chak Norris 86 yoshida dunyodan o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu muborak xabarni avvaliga TMZ va boshqa yirik amerika ommaviy axborot vositalari tarqatdi. Ular aktyorning payshanba tongida Gavayi orollarida hayotdan ko‘z yumganini e’lon qilishdi.
Keyinroq uning yaqin qarindoshlari ijtimoiy tarmoqlarda chiqargan rasmiy bayonotda bu voqeani tasdiqlab, ulozni yaqinlarining qo‘lida va ertasida vafot etganini ma’lum qilishdi. Bu xabar butun dunyo muxlislarining qalbini qayg‘u bilan to‘ldirdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Norris o‘tgan yilning 19 mart kuni salomatligi bilan bog‘liq qiyinchiliklar tufayli Kauai orolidagi shifoxonaga yotqizilgan edi. Dastlabki kunlarda tibbiyot xodimlari va yaqinlari uning holati yaxshilanishiga umid qilgan edi.
Manbalarning so‘zlariga ko‘ra, aktyor ruhiy holati barqaror bo‘lib, hatto shifoxonada ham hazillashib yurgan. O‘limidan atigi o‘n kun oldin, ya’ni 10 mart kuni u o‘zining sakkson oltinchi tug‘ilgan kunini sport mashg‘ulotlari videosi bilan nishonlagan edi.
Unda u o‘zining qarib ketayotgani yo‘q, balki hayotning yangi bosqichiga o‘tayotganini yozib qoldirgan edi. Bu so‘zlar uning hayotga bo‘lgan cheksiz muhabbatini va kuchli iradasini anglatardi.
Chak Norris o‘zining "Yovvoyi qo‘rquvchi", "Yo‘qolib ketgan" va "Delta kuchlari" kabi mashhur filmlarida, shuningdek "Valker, Teksas rangersi" teleserialidagi rollari orqali butun dunyoga tanilgan jangchi yulduz bo‘lib qoldi. Ekrandan tashqarida u Chun Kuk Do jang san’atlari maktabiga asos solgan va o‘nlab yillar davomida jangchi sport olamining yetakchi vakillaridan biri bo‘lib kelgan.
Bugun dunyo bo‘ylab uning muxlislari faqatgina uning ijodiy mehnati va intizomi uchun emas, balki internetda tarqalgan ko‘plab haziliy memlar orqali ham uni eslab qolmoqdalar. U o‘zining shaxsiyati bilan odamlar uchun haqiqiy qahramon va ilhom manbai bo‘ldi.

Известный американский актер, мастер боевых искусств и один из ярких символов мировой массовой культуры Чак Норрис скончался в возрасте 86 лет. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эту печальную новость сначала распространили TMZ и другие крупные американские СМИ. Они объявили, что актер скончался в четверг утром на Гавайских островах.
Позже его близкие родственники подтвердили это событие в официальном заявлении в социальных сетях, сообщив, что он умер в окружении близких на следующий день. Эта новость наполнила сердца поклонников по всему миру скорбью.
По данным, Норрис был госпитализирован на острове Кауаи 19 марта прошлого года из-за проблем со здоровьем. В первые дни медицинский персонал и близкие надеялись на улучшение его состояния.
По словам источников, психическое состояние актера было стабильным, и он даже шутил в больнице. Всего за десять дней до смерти, 10 марта, он отпраздновал свой восемьдесят шестой день рождения видео с тренировками.
В нем он написал, что не стареет, а переходит на новый этап жизни. Эти слова отражали его безграничную любовь к жизни и сильную волю.
Чак Норрис стал известным бойцом-звездой во всем мире благодаря своим ролям в таких популярных фильмах, как «Дикий разбойник», «Пропавший» и «Дельта Форс», а также в телесериале «Уокер, Техасский рейнджер». За пределами экрана он основал школу боевых искусств Чун Кук До и на протяжении десятилетий был одним из ведущих представителей мира боевых искусств.
Сегодня поклонники по всему миру вспоминают его не только за творческий труд и дисциплину, но и за множество юмористических мемов, распространившихся в интернете. Он стал настоящим героем и источником вдохновения для людей благодаря своей личности.