Nodira Mahmudova o‘zining viqorli tashqi ko‘rinishi sirini ochdi
O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artist Nodira Mahmudova O‘zimizning gap dasturida mehmon bo‘lib, o‘zi haqida shakllangan turli qarashlar va tushunchalar yuzasidan o‘z fikrini ochiq aytib berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
San’atkorning ta’kidlashicha, jamiyatning katta qismi uni tashqi ko‘rinishi va yurish-turuvidan kelib chiqib, juda viqorli, o‘zini katta tutuvchi va hatto biroz mensimaydigan inson deb qabul qiladi. Biroq, u shunday taassurotning ataylab yaratilmaganini va bu faqat tabiiy holat ekanligini alohida urg‘uladi.
Aktrisa bu xususiyatning ular oilasining genetik tuzilishiga bog‘liqligini ta’kidladi. Onasi va oiladagi besh nafar qiz ham shunday tuzilishga ega.
Ularning bo‘yining uzunligi, skelet tuzilishi, bo‘ynini tutish uslubi va bosh holati hammasi tug‘ma xususiyat hisoblanadi. Bunday tashqi ko‘rinishni sun’iy ravishda shakllantirish juda qiyin va buning uchun yillar davomida mehnat qilish talab etilishi mumkin.
Xuddi shu fikrlar va baholar Nodira Mahmudovaning onasiga ham ko‘p marta aytilgan. U o‘zining ham hayotida bu qizga yaqinlashib bo‘lmaydi yoki juda o‘zini katta oladi degan gaplarni tez-tez eshitganini qayd etdi.
Shunga qaramay, Nodira Mahmudova o‘zining aslida juda sodda va ochiqko‘ngil inson ekanligini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, uning bilan suhbatlashgan har qanday odam bemalol gaplashib ketaveradi va ular bilan tez orada yaqin munosabat o‘rnatish mumkin.
San’atkor yana bir qiziq odatini ham ochib berdi. U ko‘chada yurgan paytda atrofdagi odamlarga unchalik e’tibor bermaydi.
Shu sababli ayrim tanishlarining salomlashmaganini ko‘rib xafa bo‘lishgan holatlari ham yuz bergan. Aslida esa u odamlarni payqamasligini tan oldi.
Uni bilgan insonlar o‘zlari kelib so‘rashadi va suhbatlashadilar. Ba’zida uzoq vaqt davom etgan suhbatdan so‘ng ham qarama-qarshi tomondagi odamning qanday zirak taqqanini aytib bera olmaydi.
Chunki u mayda detallarga ko‘p e’tibor bermaydi va bu uning tabiatiga xosdir. Ushbu samimiy so‘zlar orqali san’atkor o‘zining haqiqiy yuzini ko‘rsatdi va jamiyatdagi noto‘g‘ri qarashlarni to‘g‘irlashga urinmoqda.

Нодира Махмудова раскрыла секрет своей величественной внешности
Заслуженная артистка Узбекистана Нодира Махмудова стала гостем программы «Наш разговор» и открыто высказалась о различных взглядах и представлениях, сложившихся о ней. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам артистки, большая часть общества воспринимает её как очень величественную, высокомерную и даже немного пренебрежительную личность, исходя из её внешнего вида и манеры поведения. Однако она особо подчеркнула, что такое впечатление не создавалось намеренно и является лишь естественным состоянием.
Актриса отметила, что эта черта связана с генетической структурой их семьи. Её мать и пять дочерей в семье обладают такой же конституцией.
Рост, строение скелета, осанка и положение головы — всё это врождённые особенности. Искусственно сформировать такую внешность очень сложно и для этого может потребоваться многолетний труд.
Те же самые мнения и оценки неоднократно говорили и матери Нодиры Махмудовой. Она отметила, что часто слышала, что к этой девушке невозможно приблизиться или что она слишком высокомерна.
Тем не менее, Нодира Махмудова подчеркнула, что на самом деле она очень простая и открытая личность. По её словам, любой человек, поговоривший с ней, может легко общаться и быстро установить близкие отношения.
Артистка также раскрыла ещё одну свою интересную привычку. Она не обращает особого внимания на окружающих людей, когда идёт по улице.
Поэтому иногда знакомые обижались, что она не здоровается с ними. На самом деле же она призналась, что просто не замечает людей.
Те, кто её знают, сами подходят, спрашивают и общаются. Иногда после долгого разговора она не может даже описать, какие серьги были у человека напротив.
Потому что она не обращает много внимания на мелкие детали, и это свойственно её природе. Этими искренними словами артистка показала своё истинное лицо и пытается исправить неправильные взгляды в обществе.