Botir Qodirovning Koroleva Jana qo‘shig‘i dunyoga tanildi
Mashhur o‘zbek xonandasi Botir Qodirov muxlislari uchun butunlay yangi ijodiy yo‘nalishda jozibali asar taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning "Koroleva Jana" nomli yangi qo‘shig‘i bugungi kundan boshlab dunyodagi barcha mashhur musiqa platformalarida erkin tinglash mumkin. Bu ijodiy loyiha xonandaning o‘zgartirishga tayyorligini va yangi uslubda ijod qilish istagini ko‘rsatmoqda.
Botir Qodirov ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida muxlislarga qo‘shiq haqida rasmiy ma’lumotni o‘z so‘zlari bilan yetkazdi. U "Koroleva Jana" premyerasi ekanligini va barchani raqsga chaqirayotganini yozdi.
Qo‘shiq 2026-yil 21-mart sanasidan boshlab tinglovchilar ixtiyoriga topshirilgan. Xonanda o‘zining shu kungacha bo‘lgan faoliyatidan farq qiluvchi bu yangi sahnasini katta shov-shuv bilan e’lon qildi.
Muxlislar jamoasi esa xonandaning kutilmagan yo‘nalishdagi bu qadami bilan tanishgach, turli xil fikrlarni bildirishmoqda. Ko‘pchilik izohlarda Botir Qodirovga yangi ijodiy yo‘lida omad tilashgan va uning bu qo‘shig‘ini yuqori baholaganlar.
Bir qancha tinglovchilar xonandaning musiqa janrlarini aralashtirib, yangi ovoz yaratishga intilayotganidan mamnunlik bildirishdi. Shu bilan birga, "Koroleva Jana" qo‘shig‘i uchun maxsus video klip ham suratga olinmoqda.
Rejissyorlar va mutaxassislarning ishlari tez orada yakunlanishi kutilmoqda. Xonandaning jamoasi yaqin kunlarda ushbu vizual asarni ham katta shov-shuv bilan e’lon qilishini va’da berdi.
Bu klip orqali qo‘shiqning mazmuni yanada ochilib, tinglovchilarga to‘liq ta’sir o‘tkazishi kutilmoqda. Botir Qodirovning yangi ijodi o‘zbek estrada musiqa sahnasida muhim o‘rinni egallashi aniq bo‘lmoqda.

Песня Королева Яна Ботыра Кадырова стала известной всему миру
Известный узбекский певец Ботыра Кадыров представил поклонникам привлекательное произведение в совершенно новом творческом направлении. Об этом сообщает Zamin.uz.
Его новая песня «Королева Джана» с сегодняшнего дня доступна для свободного прослушивания на всех популярных музыкальных платформах мира. Этот творческий проект демонстрирует готовность певца к переменам и желание создавать музыку в новом стиле.
Ботыра Кадыров на своей странице в социальных сетях лично передал поклонникам официальную информацию о песне. Он написал, что это премьера «Королевы Джаны» и пригласил всех танцевать.
Песня была представлена слушателям с 21 марта 2026 года. Певец с большим размахом объявил о своем новом выступлении, которое отличается от его предыдущей деятельности.
После знакомства с этим неожиданным шагом певца, фанаты начали выражать различные мнения. Многие в комментариях пожелали Ботыру Кадырову удачи на новом творческом пути и высоко оценили эту песню.
Некоторые слушатели выразили удовлетворение стремлением певца смешивать музыкальные жанры и создавать новый звук. При этом для песни «Королева Джана» также снимается специальный видеоклип.
Ожидается, что работа режиссеров и специалистов будет завершена в ближайшее время. Команда певца пообещала, что в ближайшие дни этот визуальный шедевр также будет представлен с большим размахом.
Благодаря этому клипу ожидается, что смысл песни раскроется еще больше и окажет полное воздействие на слушателей. Становится очевидным, что новое творчество Ботыра Кадырова займет важное место на сцене узбекской эстрадной музыки.