Gulsanam Mamazoitova qirq beshinchi tug‘ilgan kunini nishonladi
Xonanda Gulsanam Mamazoitova 2024 yil 22 mart kuni o‘zining qirq beshinchi tug‘ilgan kunini nishonladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U 1981 yilning ushbu sanasida Farg‘ona shahrida dunyoga kelgan. San’atga bo‘lgan muhabbatining shakllanishida uning akasi Otabek Muhammadzohidning o‘rni alohida.
Xonanda aytishicha, otasi uning ovozdagi o‘ziga xoslikni ilk bor aynan akasida payqab, qo‘shiq aytishga bo‘lgan istagini oshirgan. Gulsanam oilada kenja farzand bo‘lib, uning Go‘zalxon ismli opasi ham bor.
U bir marta intervyusida bolalik xotiralariga to‘xtalib, onasining mehnatini yodga olgan. Xonanda vafot etgan otasini deyarli bilmaganini va onalarining ularni yolg‘iz o‘zi katta qilganini samimiylik bilan aytib bergan.
Oilaviy hayotiga kelsak, uning turmush o‘rtog‘i ham san’at sohasi vakili hisoblanadi. Ularning Mohijahonbegim va Abdug‘affor ismli farzandlari bor.
Bu oila qo‘shiq va ijod muhitida tarbiyalangan yoshlarni yetishtirmoqda. Gulsanam Mamazoitovaning ijodiy yo‘li ham unumli o‘tgan.
U qator mukofotlarga sazovor bo‘lgan va xalqimizning sevib eshitadigan ijrochisiga aylangan. Jumladan, 2006 yilda O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artist, 2013 yilda esa O‘zbekiston xalq artisti unvonlariga sazovor bo‘lgan.
Uzoq yillik mehnati va sovg‘a qilingan ijodi bilan o‘zbek xalq musiqasiga katta hissa qo‘shgan Gulsanam Mamazoitova bugungi kunda ham o‘zining yorqin ovozini davom ettirmoqda. Uning hayoti va ijodi yoshlarga misol bo‘lib xizmat qiladi.

Гульсанам Мамазоитова отметила свой сорокапятый день рождения
Певица Гульсанам Мамазоитова 22 марта 2024 года отметила свой сорок пятый день рождения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она родилась в этот день 1981 года в городе Фергане. Особую роль в формировании её любви к искусству сыграл её брат Отабек Мухаммадзохид.
По словам певицы, именно её брат первым заметил уникальность её голоса и усилил её желание петь. Гульсанам — младшая в семье, у неё есть сестра по имени Гозалхон.
В одном из интервью, вспоминая детские годы, она вспомнила труды матери. Певица искренне призналась, что почти не знала своего отца, который уже умер, и что мать воспитала их в одиночку.
Что касается семейной жизни, то её супруг также является деятелем искусства. У них есть дети по имени Мохижахонбегим и Абдугаффор.
Эта семья воспитывает молодёжь в атмосфере песни и творчества. Творческий путь Гульсанам Мамазоитовой также был плодотворным.
Она стала лауреатом ряда наград и превратилась в любимого исполнителя нашего народа. В частности, в 2006 году она была удостоена звания заслуженной артистки Узбекистана, а в 2013 году — народной артистки Узбекистана.
Гульсанам Мамазоитова, внесшая большой вклад в узбекскую народную музыку своим многолетним трудом и дарованным творчеством, продолжает радовать нас своим ярким голосом и сегодня. Её жизнь и творчество служат примером для молодого поколения.