Masuda Otajonova haqiqiy do‘stni topish qiyinligini ta’kidladi
Xalqimiz sevib ko‘radigan taniqli aktrisa Masuda Otajonova so‘nggi suhbatlaridan birida hayotning eng dolzarb va muhim masalalariga to‘xtaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning aytishicha, dunyodagi eng qiyin va nozik vazifalardan biri — bu haqiqiy, sadoqatli va ishonchli do‘stni topishdir. Kichik yoshda har bir kishining atrofida ko‘plab do‘stlar, tugonalar va yaqinlar bo‘ladi.
Shu davrda har birimiz o‘zimizni dunyoga yetarli darajada yashin va qadrlangan his qilamiz. Biroq, yosh o‘tib, hayot turli xil sinovlar va qiyinchiliklarga duch kelganda, vaziyat o‘zgarib ketadi.
Aktrisa fikricha, hamma qiyinchilik paytida yonimizda turadigan do‘stlar soni keskin kamayadi. Vaqt o‘tishi bilan ba’zi do‘stlar sekin-asta hayotdan chiqib ketadi, boshqalari esa turli sabablarga ko‘ra uzoqlashadi.
Oxirida inson yonida faqat bitta yoki ikkita haqiqiy do‘st qolishi mumkinligini ta’kidlaydi. Masuda Otajonova bu holatni faqat boshqalarning xatti-harakati bilan izohlamaslik kerakligini aytdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, inson o‘zining do‘stlarini yo‘qotgan taqdirda, avvalo o‘ziga ham e’tibor qaratishi lozim. Balki bizning do‘stlarimizni yondan saqlab qola olmasligimizda o‘zimizning ham xatolarimiz bo‘lgandir.
Ehtimol, ularga yetarli darajada mehr-muhabbat ko‘rsatmagandirmiz yoki munosabatlarni to‘g‘ri asray olmagandirmiz. Ba’zan biz o‘zimizni boshqalarga qaraganda ko‘proq qadrlaymiz va ularning ehtiyojlarini hisobga olmaymiz.
Shu sababli, hayotda har bir inson o‘ziga ham aybni izlashi va o‘z xulq-atvorini tahlil qilishi kerak. Bu fikrlar har birimiz uchun katta saboq bo‘lib, do‘stlik qadriyatini yana ham chuqurroq tushunishga yordam beradi.

Масуда Отаджонова подчеркнула, что найти настоящего друга непросто
Известная актриса Масуда Отаджонова, любимая нашим народом, в одном из своих последних интервью остановилась на самых актуальных и важных вопросах жизни. Об этом сообщает Zamin.uz.
По её словам, одной из самых сложных и деликатных задач в мире является поиск настоящего, верного и надежного друга. В юном возрасте у каждого человека вокруг много друзей, родственников и близких людей.
В этот период каждый из нас чувствует себя достаточно защищенным и ценным в мире. Однако, когда годы идут, а жизнь сталкивается с различными испытаниями и трудностями, ситуация меняется.
По мнению актрисы, количество друзей, остающихся рядом в трудные времена, резко сокращается. Со временем некоторые друзья постепенно уходят из жизни, а другие по разным причинам отдаляются.
В итоге человек может остаться лишь с одним или двумя настоящими друзьями, подчеркивает Масуда Отаджонова. Она отметила, что эту ситуацию нельзя объяснять только поведением других людей.
По её словам, если человек теряет своих друзей, в первую очередь он должен обратить внимание на себя. Возможно, в том, что мы не смогли удержать друзей рядом, есть и наша вина.
Возможно, мы не проявили к ним достаточно любви и заботы или не сумели правильно сохранить отношения. Иногда мы ценим себя больше, чем других, и не учитываем их потребности.
Поэтому в жизни каждый человек должен искать причину в себе и анализировать свое поведение. Эти мысли служат важным уроком для каждого из нас и помогают глубже понять ценность дружбы.