Aktrisa Zuhra Soliyeva turmushidagi to‘rt yillik og‘ir sinovlarini ochib berdi
Zuhra Soliyeva o‘zbek telesini tanigan ko‘plab tomoshabinlar uchun kulgili va quvnoq obrazlari bilan tanish aktrisa hisoblanadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U ekranlarda doimiy ravishda xursandchilik va kulgu tarqatib yursa-da, hayot yo‘lida ko‘rgan og‘ir sinovlari haqida uzoq vaqt gapirmay kelgan. Aktrisa so‘nggi paytlarda MY5 telekanaliga bergan intervyusida o‘z shaxsiy hayotidagi eng achchiq va noxush voqealarni ilk bor ochiqdan-ochiq bayon qildi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, turmush o‘tib turgan to‘rt yil davomida deyarli biror lahzada ham xotirjamlik va tinchlik bo‘lmagan. Aktrisa o‘sha davrdagi og‘ir holatni tushuntirib, to‘rt yil yashagan bo‘lsa-da, to‘rt soniyagacha ham tinchlik topmaganini aytdi.
Uning aytishicha, turmush o‘rtog‘i uni urib-tapib turgan va pulini olib qo‘yaverardi. Hatto uyda bo‘lmagan paytlarida ham boshqa ayollarni uyinga olib kelgan.
Zuhra Soliyeva shunday qiyin va og‘ir sharoitda umr kechirganini ta’kidlab o‘tdi. Janjallarning asosiy sababi farzand masalasi bo‘lganligini aytdi.
Turmush o‘rtog‘i doimiy ravishda farzandli bo‘l deb bosim qilgan. Ba’zi paytlar stol ustiga besh yuz dollar qo‘yib, shu holda farzandli qilaman degan va’dalar bergan.
Aktrisa bu so‘zlarga ishonib pul bergan, ammo u o‘sha pulni olgandan so‘ng ertalabgacha yo‘qolib ketgan. Shu bilan birga, Zuhra Soliyeva ijtimoiy tarmoqlardagi ba’zi izohlarga ham munosabat bildirdi.
U kuzatuvchilardan nega farzandli bo‘lmayapsiz yoki tezroq tug‘maslik kabi savollar bilan uning qalbini og‘ritmaslikni so‘radi. Aktrisa o‘sha paytda sog‘lom ayol bo‘lganini va unga faqat mehr-muhabbat kerak ekanligini ta’kidladi.
Agar u o‘sha paytda hozirgidek hamma narsani bilganida, yoshi qirqyigirma bo‘lsa ham bunday insonga turmushga chiqmasligini so‘zlariga yakun soldi.

Актриса Зухра Солиева раскрыла подробности четырехлетних тяжелых испытаний в своей жизни
Зухра Солиева — актриса, знакомая многим зрителям узбекского телевидения своими комичными и жизнерадостными образами. Об этом сообщает Zamin.uz.
Хотя на экране она постоянно распространяет радость и смех, долгое время не говорила о тяжелых испытаниях, через которые прошла в жизни. В недавнем интервью телеканалу MY5 актриса впервые открыто рассказала о самых горьких и неприятных событиях своей личной жизни.
По ее словам, за четыре года брака не было ни одного момента покоя и тишины. Объясняя тяжелое положение того периода, актриса сказала, что хотя прожила четыре года, не знала покоя даже на четыре секунды.
По ее словам, муж постоянно бил и избивал ее, а также забирал деньги. Даже когда его не было дома, он приводил к себе других женщин.
Зухра Солиева подчеркнула, что жила в таких сложных и тяжелых условиях. Она сказала, что основной причиной ссор был вопрос о детях.
Муж постоянно оказывал давление, требуя завести ребенка. Иногда он ставил на стол пятьсот долларов и давал обещания, что в таком случае сделает ее матерью.
Актриса поверила этим словам и отдала деньги, но после того как он забрал их, исчез до самого утра. Вместе с этим Зухра Солиева также высказалась по поводу некоторых комментариев в социальных сетях.
Она попросила подписчиков не ранить ее сердце вопросами вроде «почему у вас нет детей» или «почему вы не рожаете быстрее». Актриса подчеркнула, что в то время была здоровой женщиной и ей нужна была только любовь.
Если бы она тогда знала все так, как знает сейчас, то даже в сорок два года не вышла бы замуж за такого человека — так она закончила свои слова.