Dilnoza Kubayeva talabalik davridagi qiziqarli va xijolatli voqealarni ochib berdi
Dilnoza Kubayeva televideniyedagi Mening oshxonam dasturida mehmon bo‘lib, nafaqat mazali taomlar tayyorlash sirini baham ko‘rди, balki talabalik davriga oid qiziqarli va biroz xijolatli voqealarni ham tinglovchilar bilan bo‘lishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mashhur aktrisa o‘sha paytlarda talabalar hayotining qiyin tomonlarini ham yashirmadi. Uning so‘zlariga ko‘ra, ta’lim olgan yillarida darslarga tez-tez kech qolish holati kuzatilgan.
Buning asosiy sababi uzoq masofadan o‘qishga borishi va ba’zan uyda uxlab qolganligi bo‘lgan. Vaqt o‘tishi bilan bu kechikishlar uning kundalik hayotida odatga aylanib ketganini tan oldi.
Aktrisa bir kuni juda noqulay vaziyatga tushib qolganini eslab o‘tdi. Ustozdan yana ruxsat so‘rab sinfga kirishga shijoat topolmay, vijdoni qiynalgan.
Nima deb uzr so‘rashni ham bilmay, eshik tirqishidan ichkariga qarab turgan ekan. Shu payt kursdoshining eshikni juda qattiq ochib yuborishi uning ko‘zini chiqarib ketay degan holatga duchor qildi.
O‘sha lahzadagi xijolat va taassurot bugungacha uning xotirasida saqlanib qolgan. Dilnoza Kubayeva shuningdek, o‘sha davrda muntazam kechikishlari tufayli hatto o‘qishdan haydalishiga bir bahya qolganini ham yashirmadi.
Biroq oxir-oqibat, u o‘zining istiqbolini saqlab qolishga va ta’limni davom ettirishga muvaffaq bo‘lgan. Bugungi kunda aktrisa shu xotiralarni iliq tabassum bilan eslaydi va o‘sha kechikishlar odatidan asta-sekin voz kechib borayotganini ta’kidladi.
Uning aytishicha, hayotdagi shunday kichik xatolar ham insonni o‘zini tuzatishga va mas’uliyatli bo‘lishga undaydi. Talabalik yillaridagi bu tajribalar bugungi uning muvaffaqiyatli faoliyatiga o‘z hissasini qo‘shdigani shubhasiz.
Dilnoza Kubayevaning bunday ochiq va samimiy so‘zlari tanishlariga ham, yangi avlod talabalariga ham foydali saboq bo‘lishi aniq. U o‘z hayotidan namunalar keltirib, inson doimo yangi narsalarni o‘rganishi va xatolaridan saboq olishi kerakligini ko‘rsatdi.

Дилноза Кубаева раскрыла интересные и неловкие события из своего студенческого периода
Дилноза Кубаева стала гостем программы «Моя кухня» на телевидении, где не только поделилась секретами приготовления вкусных блюд, но и рассказала слушателям интересные и немного неловкие истории из студенческих лет. Об этом сообщает Zamin.uz.
Известная актриса также не скрывала трудности студенческой жизни того времени. По её словам, в годы учёбы часто случалось опаздывать на занятия.
Основной причиной этого было то, что ей приходилось ездить на учёбу издалека, а иногда она засыпала дома. Со временем эти опоздания стали для неё привычкой в повседневной жизни.
Актриса вспомнила случай, когда она оказалась в очень неловкой ситуации. Она не могла набраться смелости войти в класс и попросить разрешения у преподавателя, мучилась угрызениями совести.
Она даже не знала, как извиниться, и стояла, заглядывая в щель двери. В этот момент однокурсник резко открыл дверь, и это чуть не повредило ей глаз.
Стыд и впечатления от того момента сохранились в её памяти до сих пор. Дилноза Кубаева также призналась, что из-за постоянных опозданий в то время она чуть не была отчислена.
Однако в конце концов ей удалось сохранить своё будущее и продолжить обучение. Сегодня актриса с тёплой улыбкой вспоминает эти моменты и отмечает, что постепенно отказывается от привычки опаздывать.
По её словам, даже такие маленькие ошибки в жизни побуждают человека исправляться и становиться ответственным. Опыт студенческих лет несомненно внес свой вклад в её успешную карьеру сегодня.
Откровенные и искренние слова Дилнозы Кубаевой, безусловно, станут полезным уроком как для её знакомых, так и для нового поколения студентов. Она привела примеры из своей жизни, показывая, что человек всегда должен учиться новому и извлекать уроки из ошибок.