Dilnoza Kubayeva Telba filmi suratga olishdagi qiyinchiliklar haqida gapirdi
Mashhur aktrisa Dilnoza Kubayeva o‘zining e’tiborli "Telba" filmsini suratga olish jarayonidagi nozik va qiyin kechgan lahzalar haqida gapirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bilan suhbatlashish davomida sahnalarni ijro etish paytida duch kelgan jiddiy sinovlar va mashaqqatlar haqida ochiq so‘zlar bilan fikr bildirdi. Aktrisa aytishicha, filmga katta miqdordagi mablag‘ sarflangan bo‘lib, barcha kuch va imkoniyatlar ishga solingan.
Biroq, bu jarayonda aktyorlarning salomatligi uchun xavfli holatlar ham yuz bergan. 2008-yilgi qish juda sovuq bo‘lgani sababli suratga olish ishlari murakkab kechgan.
Dilnoza Kubayeva har bir dialogni aytilish vaqtida o‘z og‘zidan tutun chiqib turganini eslaydi. Eng qiyin sahnalardan biri yomg‘ir ostidagi voqealar bo‘lib, unda o‘t o‘chiruvchi mashinalarning katta bosimli suv purkagichlaridan foydalanilgan.
Yomg‘ir tabiiy ravishda sekin yog‘may, balki kuchli bosim ostida quyilgan. Soyuq havoda ustiga qattiq suv oqimi tushishi inson uchun juda og‘ir sinov bo‘lgan.
Aktrisa o‘zining hayotida bunday qiyinchilikni boshdan kechirmaganligini va bu holat juda og‘ir o‘tganini ta’kidladi. Bu voqealar kino san’atida ko‘rinmaydigan mashaqqatlarni ochib beradi.
Tomoshabinlar ekranda ko‘rgan go‘zal va ta’sirli kadrlarning orasida qanchalik katta mehnat, sovuq va jismoniy bardosh borligini bilishlari lozim. Aktrisa o‘z tajribasi orqali kino olamida ishlovchi mutaxassislarning qiyin sharoitlarga bardosh berib, san’at yo‘lida mehnat qilayotganini aniq ko‘rsatdi.
Ushbu hikoyalar kinodan tashqaridagi haqiqiy hayotning bir qismi bo‘lib, har bir sahnaning orqasida yashiringan insoniy qadriyat va jiddiylikni anglatadi.

Дильноза Кубаева рассказала о трудностях съемок фильма «Тельба»
Известная актриса Дилноза Кубаева рассказала о тонких и трудных моментах в процессе съемок своего заметного фильма "Телба". Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе беседы она откровенно поделилась мыслями о серьезных испытаниях и трудностях, с которыми столкнулась при исполнении сцен. По словам актрисы, на фильм было потрачено большое количество средств, были задействованы все силы и возможности.
Однако в этом процессе также возникали опасные для здоровья актеров ситуации. Зима 2008 года была очень холодной, из-за чего съемки проходили сложно.
Дилноза Кубаева вспоминает, что во время произнесения каждой реплики из ее рта выходил дым. Одной из самых трудных сцен были события под дождем, где использовались мощные водяные струи пожарных машин.
Дождь шел не естественно медленно, а под сильным давлением. В холодную погоду попадание сильного потока воды на человека было очень тяжелым испытанием.
Актриса подчеркнула, что в своей жизни не сталкивалась с такими трудностями, и этот опыт был очень тяжелым. Эти события раскрывают невидимые трудности в кинематографическом искусстве.
Зрители должны знать, какой огромный труд, холод и физическая выносливость стоят за красивыми и впечатляющими кадрами на экране. Актриса на своем опыте ясно показала, что специалисты киноиндустрии выдерживают тяжелые условия и трудятся на пути искусства.
Эти истории являются частью реальной жизни за пределами кино и означают человеческие ценности и серьезность, скрытые за каждой сценой.