Jamila G‘ofurova tug‘ilgan kunini nega o‘zgartirgani haqida gapirdi
Mashhur aktrisa Jamila G‘ofurova o‘zining tug‘ilgan sanasini nega o‘zgartirgani haqida oxirgi vaqtlarda ochiq va samimiy so‘zlar aytib berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U turli intervyularida bu qaror ortida faqat shunchaki istak emas, balki hayotiy jiddiy sabablar yotganini ta’kidladi. Aktrisa so‘zlariga ko‘ra, u aslida juda ramziy va noyob sanada dunyoga kelgan.
Uning tug‘ilishi 9 oyda, 9-kunida, 9-uyda va hatto soat 9 da sodir bo‘lgan. Demak, uning hayotining boshlanishi to‘liq yetti raqami bilan bog‘liq bo‘lgan.
Biroq, keyinchalik bu sanani o‘zgartirishga majbur bo‘lganini bildirib o‘tdi. Jamila G‘ofurova bu qarorning asosiy sababi sifatida to‘rtinchi farzandini dunyoga keltirish jarayonidagi og‘ir voqeani keltirdi.
Uning aytishicha, 23 mart kuni bola tug‘ilayotgan paytda uning yuragi to‘xtab qolgan edi. Bu voqea uni o‘lim darajasiga yetkazgan bo‘lsa-da, Allohning irodasi bilan yashab qolgan va hayotga qaytganini eslaydi.
Shu katta sinov uning butun hayotiga chuqur ta’sir ko‘rsatgan va shu sababli tug‘ilgan sanasini o‘zgartirishga qaror qilgan. Aynan shu kunlar uning uchun yangi hayot boshlanishini anglatgan.
Aktrisaning ushbu samimiy e’tirofi muxlislar orasida katta taassurot qoldirdi. Odamlar uning hayotidagi sinovlarni yengish va matonatiga bo‘lgan hurmatini yanada oshirdilar.
Jamila G‘ofurova nafaqat san’atkor sifatida, balki hayotiy sabqlarga boy shaxs sifatida ham xalqimiz yuragiga yaqin bo‘lib qolmoqda. Uning hikoyasi har bir inson uchun hayot qanday katta ne’mat ekanligini va har bir kunni quvonch bilan kutib olish kerakligini eslatadi.

Джамила Гафурова рассказала, почему изменила дату своего рождения
Известная актриса Джемиле Гафурова в последнее время открыто и искренне рассказала о причинах изменения своей даты рождения. Об этом сообщает Zamin.uz.
В различных интервью она подчеркивала, что за этим решением стоит не просто желание, а серьезные жизненные причины. По словам актрисы, она на самом деле родилась в очень символичную и уникальную дату.
Её рождение произошло на 9-м месяце, в 9-й день, в 9-м доме и даже в 9 часов. Таким образом, начало её жизни было полностью связано с цифрой девять.
Однако позже она вынуждена была изменить эту дату. В качестве основной причины этого решения Джемиле Гафурова привела тяжелое событие, произошедшее во время рождения её четвертого ребенка.
По её словам, в момент родов 23 марта у неё остановилось сердце. Несмотря на то, что это событие привело её к грани смерти, по воле Аллаха она выжила и вернулась к жизни.
Это большое испытание оказало глубокое влияние на всю её жизнь, и именно поэтому она решила изменить дату своего рождения. Именно эти дни означали для неё начало новой жизни.
Это искреннее признание актрисы произвело большое впечатление на её поклонников. Люди ещё больше почтили её способность преодолевать жизненные испытания и проявлять стойкость.
Джемиле Гафурова остается близкой сердцам нашего народа не только как артистка, но и как личность, богатая жизненными уроками. Её история напоминает каждому человеку о том, какая большая ценность жизнь и как важно встречать каждый день с радостью.