Alisher Uzoqov xorijda salomatligi bilan bog‘liq jiddiy muammoni yashirganini ochib berdi
Aktyor va xonanda Alisher Uzoqov O‘zbekiston telekanalining Hayot va xayol yo‘llari dasturiga mehmon bo‘lib, hayotidagi qiyin sinovlar, eng katta orzulari va onasining unga hech qachon maqtov so‘zlari aytmagani haqida ochiqdan-ochiq gapirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bir oy oldin xorijga qilgan safarida salomatligi bilan bog‘liq jiddiy muammoni boshdan kechirganini aytdi. Safar davomida holati og‘irlashib, hatto nogironlar aravachasiga o‘tirishga majbur bo‘lganini, lekin bu holatni deyarli hech kimga aytib bermaganini ta’kidladi.
Faqat bir nechta yaqinlari g‘alati yo‘l bilan xabardor bo‘lgan. Alisher Uzoqov ko‘p yillik ijodiy faoliyatidan so‘ng davlat mukofotini olishni orzu qilganini, lekin og‘ir kunlarda muxlislarning ishqisi va qo‘llab-quvvatlashi eng katta mukofot ekanini anglaganini aytib o‘tdi.
Xorijda turgan payti Samarqandlik bir yigit uning holini so‘rash uchun kelib, faqatgina u bilan shug‘ullanganini eslab qoldi. Shu lahzada unga muxlislar e’tirofi eng qimmat sovg‘a ekanligi tushunarli bo‘ldi.
U maqtovlarni yoqtirmasligini, chunki ular insonni ko‘pincha buzib yuborishi mumkinligini bildirdi. Tanqid esa asosli bo‘lsa, uni qabul qilishini aytdi.
Hozirgi kunda barchada fikr bildirish imkoniyati bor, lekin to‘g‘ri va noto‘g‘ri fikrlarni ajratish kerak. Hayotidagi eng katta orzu esa vafot etgan otasini ko‘rishdir.
O‘ttiz yoshida otasiz qolganidan kelib chiqadigan dardni u chuqur his qiladi va boshqa orzularidan ko‘ra bu haqiqiy tuyg‘u ekanini ta’kidladi.

Алишер Узоков раскрыл, что скрывал серьезную проблему со здоровьем за границей
Актер и певец Алишер Узоков стал гостем программы узбекского телеканала «Пути жизни и мечты», где откровенно рассказал о трудных испытаниях в жизни, своих самых больших мечтах и о том, что его мать никогда не говорила ему слов похвалы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он рассказал, что месяц назад во время поездки за границу столкнулся с серьезной проблемой со здоровьем. В ходе путешествия его состояние ухудшилось, и он даже был вынужден пересесть в инвалидную коляску, но почти никому об этом не рассказывал.
Только несколько близких людей узнали об этом необычным способом. Алишер Узоков признался, что после многих лет творческой деятельности мечтал получить государственную награду, но в трудные дни понял, что любовь и поддержка поклонников — самая большая награда.
Во время пребывания за границей к нему подошел парень из Самарканда, чтобы узнать о его состоянии, и вспомнил, что занимался только с ним. В этот момент стало понятно, что признание поклонников — самый ценный подарок.
Он отметил, что не любит похвалу, так как она часто может испортить человека. Критика же, если она обоснованна, принимается им.
Сегодня у всех есть возможность высказывать свое мнение, но нужно уметь отличать правильные и неправильные взгляды. Его самая большая мечта в жизни — увидеть умершего отца.
Он глубоко чувствует боль, связанную с тем, что остался без отца в тридцать лет, и подчеркнул, что это настоящее чувство, важнее других мечтаний.