Sanatchi Benden Sonra, Benim Yerime, Yan va Adam Olmaz kabi hit qoyshiqlari bilan ko'plab muxlislar qalbida o'rin egallagan va o'zining betakror ijodi bilan tanilgan edi. Uning vafoti haqidagi xabarni Hurriyet nashri e'lon qildi.
Turkiya ommaviy axborot vositalarining xabar berishiga ko'ra, xonanda Bodrum shahridagi uyida o'zini yomon his qila boshlagach, zudlik bilan shifoxonaga yetkazilgan. Biroq tibbiyot xodimlari uni qutqarish uchun barcha choralarni ko'rganlariga qaramay, xonandaning hayotini saqlab qolishning imkoni bo'lmagan.
Dastlabki ma'lumotlarga ko'ra, Riza Tamerning ahvoli shifokor tomonidan buyurilgan dori vositalarini qabul qilganidan so'ng keskin og'irlashgan. Ushbu holat shubhali deb topilgani sababli, hududiy prokuratura tomonidan tergov ishlari boshlab yuborildi.
Xonandaning o'limiga aniq nima sabab bo'lgani va dori vositalarining ta'siri qanchalik bo'lgani sud tibbiy ekspertiza xulosasi chiqqandan keyin ma'lum bo'ladi. Hozirgi vaqtda rasmiy organlar tomonidan yakuniy xulosa e'lon qilinmagan va tergov jarayonlari davom etmoqda.

Известный турецкий певец Риза Тамер скончался в 42 года
Известный турецкий певец Риза Тамер скончался в возрасте 42 лет. Артист был известен многим поклонникам благодаря хитам «Benden Sonra», «Benim Yerime», «Yan» и «Adam Olmaz», а также своим неповторимым творчеством. Новость о его смерти опубликовало издание Hurriyet.
По сообщениям турецких СМИ, певец почувствовал себя плохо в своём доме в городе Бодрум, после чего был срочно доставлен в больницу. Однако, несмотря на все усилия медицинских работников, спасти жизнь певца не удалось.
По предварительным данным, состояние Ризы Тамера резко ухудшилось после приёма лекарств, назначенных врачом. Поскольку эта ситуация была расценена как подозрительная, региональная прокуратура начала расследование. Что именно стало причиной смерти певца и насколько сильным было воздействие принятых препаратов, станет известно после заключения судебно-медицинской экспертизы.
На данный момент официальные органы не объявили окончательных выводов, и следственные действия продолжаются. Уход из жизни артиста стал тяжёлым ударом для его поклонников и близких.