Xonanda Abdulla Qurbonov 24/7 podcast dasturida ishtirok etib, o'z ustozi Muxriddin Xoliqov bilan bog'liq qiziqarli voqeani eslab o'tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
San'atkorning aytishicha, bir safar ustozi bilan to'y tadbiriga borishganida, haqiqiy hayotiy saboq olgan holat yuz bergan. Voqea davomida to'y egasi tomonidan berilgan mablag'lar Abdulla Qurbonovga topshirilgan.
Xonanda pullarni tartibga solayotgan vaqtda ularning orasidan kimdir qistirib qo'ygan 20 dollar chiqib qolgan. Bu kutilmagan holat Muxriddin Xoliqovni biroz xavotirga solgan.
Ustoz san'atkor ushbu puldan qutulishni va uni darhol yo'qotishni so'ragan. Abdulla Qurbonov bu qarorning sababini so'raganda, ustozi noto'g'ri yo'lga kirib qolish yoki muammoga duch kelish ehtimoli borligi haqida aytgan.
Shogird hazil aralash pulni saqlab qo'yishni va chet elga chiqqanda ishlatishni taklif qilgan bo'lsa-da, Muxriddin Xoliqov qat'iy rad javobini bergan va begona puldan voz kechishni afzal ko'rgan. Abdulla Qurbonov ushbu voqeani eslar ekan, ustozining bunday ehtiyotkorligi va halol fahmligi o'zida chuqur taassurot qoldirganini ta'kidladi.
Suhbat davomida san'atkor 40 yillik ijodiy yo'li haqida ham to'xtalib o'tdi. U xalq orasida mashhur bo'lish va chin dildan e'tirof etilish turlicha ekanligini ta'kidladi.
Xonandaning aytishicha, uzoq yillar davomida minglab ijrochilarni ko'rgan bo'lsa-da, hamma ham xalqning haqiqiy sevimlisiga aylola olmaydi. Taniqlik va mashhurlik boshqa narsa, ammo insonlar qalbiga yo'l topish va chin dildan e'zozlanish har bir san'atkorga nasib etmaydigan katta baxt ekanini qayd etdi.

Жизненный урок Абдуллы Курбонова от его учителя Мухриддина Холикова
Певец Абдулла Курбонов, приняв участие в подкасте 24/7, вспомнил интересный случай, связанный с его наставником Мухриддином Холиковым. Об этом сообщило издание Zamin.uz.
По словам артиста, однажды, когда они с учителем отправились на свадебное торжество, произошла ситуация, ставшая для него настоящим жизненным уроком. В ходе мероприятия денежные средства, выделенные хозяином свадьбы, были переданы Абдулле Курбонову.
Когда певец пересчитывал деньги, он обнаружил среди них 20 долларов, которые кто-то вложил между купюрами. Эта неожиданная ситуация немного обеспокоила Мухриддина Холикова.
Наставник попросил артиста избавиться от этих денег и немедленно их убрать. Когда Абдулла Курбонов спросил о причине такого решения, учитель ответил, что это может привести к неправильному пути или возникновению проблем.
Хотя ученик в шутку предложил сохранить деньги и использовать их при поездке за границу, Мухриддин Холиков дал решительный отказ и предпочел отказаться от чужих денег. Вспоминая этот случай, Абдулла Курбонов отметил, что такая осторожность и честность его учителя оставили в нем глубокое впечатление.
В ходе беседы артист также остановился на своем 40-летнем творческом пути. Он подчеркнул, что быть популярным среди людей и быть искренне признанным — это разные вещи.
По словам певца, несмотря на то, что за долгие годы он видел тысячи исполнителей, не все они становятся настоящими любимцами народа. Он отметил, что узнаваемость и популярность — это одно, но найти путь к сердцам людей и пользоваться искренним уважением — это большое счастье, которое выпадает не каждому артисту.