Turkiyalik mashhur aktyor va model Burak Denizga oid muhim xabar eʼlon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Yeniçağ nashriyoti maʼlum qilishicha, aktyorning tahlil qilinishi uchun topshirilgan soch va qon namunalarida giyohvand moddalar aniqlandi. Sud tibbiyot instituti tomonidan olib borilgan tekshiruvlar natijasida Burak Denizning namunalarida marixuana va kokain moddalari topilgan.
Shu bilan birga, aktrisa Serra Pirinch, Enes Gulerdan, xonanda Utku Unsal va Simge Sagʻinning namunalarida ham turli giyohvand moddalar aniqlanganligi maʼlum qilindi. Bu holat aktyor uchun jiddiy oqibatlarga olib kelishi mumkin.
Burak Deniz nafaqat jinoiy javobgarlikka tortilishi, balki reklama shartnomalari va loyihalardan ham mahrum boʻlishi ehtimoli mavjud. Avvalgi davrlarda ham aktyorning mast holatda mojarolarga aralashgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Burak Deniz hozirda 35 yoshda boʻlib, u aktyorlik faoliyatini 20 yoshida Kollej kundaligi nomli yoshlar serialida boshlagan. Keyinchalik u Qochoq, Yoqimtoy aldoqchi qizchalar va Bizning hikoya kabi taniqli seriallar orqali nafaqat Turkiyada, balkEslatib oʻtish joiz, bundan oldin ham Burak Deniz Istanbul shahrida giyohvandlikka qarshi o‘tkazilgan operatsiya doirasida qo‘lga olingan edi.
U bilan birga bir qator boshqa mashhur sanʼatkorlar ham hibsga olinganligi xabar qilingan. Bu voqea ijodkorning shaxsiy hayoti va martabasi uchun jiddiy tahdid solayotgani ayniqsa muhimdir.

Выявлено, что Бурак Дениз употреблял наркотические вещества
Обнародована важная новость, касающаяся известного турецкого актёра и модели Бурака Дениза. Об этом сообщило издание Zamin.uz.
Как сообщает издание Yeniçağ, в образцах волос и крови актёра, сданных на анализ, были выявлены наркотические вещества. В результате исследований, проведённых Институтом судебной медицины, в образцах Бурака Дениза обнаружены марихуана и кокаин.
Вместе с тем сообщается, что в образцах актрис Серры Пиринч, Энес Гюлердан, певцов Утку Унсала и Симге Сагын также были выявлены различные наркотические вещества.
Данная ситуация может привести к серьёзным последствиям для актёра. Бурак Дениз может быть не только привлечён к уголовной ответственности, но и лишён рекламных контрактов и проектов. Ранее также сообщалось о причастности актёра к конфликтам в состоянии алкогольного опьянения.
Бураку Денизу сейчас 35 лет, он начал актёрскую карьеру в 20 лет в молодёжном сериале «Колледжский дневник». Позже благодаря таким известным сериалам, как «Беглец», «Милые обманщицы» и «Наша история», он обрёл известность не только в Турции, но и за её пределами.
Напомним, ранее Бурак Дениз уже был задержан в Стамбуле в рамках антинаркотической операции. Сообщалось, что вместе с ним был задержан и ряд других известных артистов. Данное событие представляет серьёзную угрозу как личной жизни, так и карьере актёра.