O‘zbekiston media forumida Prezident matbuot kotibi Sherzod Asadov chiqish qildi
27-iyun — Matbuot va ommaviy axborot vositalari xodimlari kuni munosabati bilan poytaxtimizda mahalliy media olamining eng kutilgan voqeasi — ulkan media forum bo‘lib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu safargi tadbir oddiy uchrashuv emas, balki butun mamlakat ijodkorlarini bir nuqtaga birlashtirgan g‘oyalar maydoniga aylandi. Forum o‘z bag‘riga respublikamizning barcha hududlaridan kelgan soha vakillarini to‘pladi.
Tadbirda jurnalistlar, blogerlar, matbuot kotiblari, media ekspertlar va kontent yaratuvchilari faol qatnashdilar. Anjuman davomida bugungi zamon talablari, milliy kontent sifatini oshirish, axborot bilan ishlashning yangi yondashuvlari hamda sohaning kelajagi qizg‘in muhokama qilindi.
Forumning eng muhim qismi — O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti matbuot kotibi Sherzod Asadovning chiqishi bo‘ldi. U nutqida quyidagi vazifalarni belgilab berdi: mamlakatimizda media sohasini rivojlantirish, professional jurnalistikani qo‘llab-quvvatlash va dunyo bozorida raqobatbardosh milliy kontent yaratish bugungi kunning ustuvor vazifasidir.
Forum yana bir tarixiy voqea bilan yakunlandi. Joriy yilning 30-martidan 26-iyunga qadar respublika bo‘ylab ilk marotaba tashkil etilgan keng ko‘lamli Media haftalik loyihasiga shu yerda yakun yasaldi.
Loyiha davomida o‘zini ko‘rsatgan eng faol ishtirokchilar tantanali ravishda taqdirlandilar. Xulosa qilib aytganda, ushbu media forum professional muloqot, tajriba almashish va yangi g‘oyalar maydoniga aylandi.
Mamlakatimiz media hamjamiyati xalqimizga sifatli, ishonchli va zamonaviy kontent yetkazib berish yo‘lida yana bir bor kuchli birlashdi.

На медиа-форуме Узбекистана выступил пресс-секретарь Президента Шерзод Асадов
O'zbekiston media forumida Prezident matbuot kotibi Sherzod Asadov chiqish qildi27 июня — в честь Дня работников средств массовой информации и коммуникаций в нашей столице прошло одно из самых ожидаемых событий в мире местных СМИ — масштабный медиафорум. Об этом сообщило Zamin.uz.
Это мероприятие было далеко не простой встречей, а превратилось в площадку идей, объединившую творческих людей со всей страны. Форум собрал представителей сферы со всех регионов нашей республики.
В форуме активно участвовали журналисты, блогеры, редакторы печатных изданий, медиаэксперты и создатели контента. В ходе обсуждения были затронуты актуальные вопросы современности: повышение качества национального контента, новые подходы к работе с информацией и перспективы развития отрасли.
Одним из ключевых моментов форума стало выступление пресс-секретаря Президента Республики Узбекистан Шерзода Асодова. В своей речи он обозначил следующие задачи: развитие медиасферы в нашей стране, поддержка профессиональной журналистики и создание конкурентоспособного национального контента на мировом рынке — это приоритетные задачи сегодняшнего дня.
Форум завершился еще одним историческим событием. Здесь было подведено итог первой в истории республики nationwide медиа-недели, проводившейся с 30 марта по 26 июня текущего года.
В рамках проекта наиболее активные участники были награждены ценными призами. Подводя итог, можно сказать, что этот медиафорум стал площадкой для профессионального обмена, обмена опытом и рождения новых идей.
Медиасообщество нашей страны еще раз объединилось в стремлении предоставлять народу качественный, надежный и современный контент.