O‘zbekiston terma jamoasining yosh shaxmatchilari AQSHda ruhlantirildi
AQSHda bo‘lib o‘tayotgan jahon chempionatida ishtirok etayotgan O‘zbekiston milliy terma jamoasi futbolchilari yurtdoshlarimizning iliq qo‘llab-quvvatlovini his qilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu safar ularni O‘zbekistonning yosh va iqtidorli shaxmatchilari ruhlantirdi. Yosh shaxmatchilar futbolchilarimiz bilan uchrashib, esdalik uchun suratga tushishdi.
Ushbu surat sportning ikki turida yurt sharafini munosib himoya qilayotgan iste’dodli o‘zbekistonliklarni bir kadrda jamladi. Suratda chapdan o‘ngga: yoshlar o‘rtasidagi jahon chempioni, CM Islombek Sindarov, O‘zbekiston milliy terma jamoasi hamda Turkiyaning Istanbul Bashakshehir klubi futbolchisi Abbos Fayzullayev, xalqaro grossmeyster Javohir Sindarov, O‘zbekiston terma jamoasi va Angliyaning Manchester City klubi himoyachisi Abduqodir Husanov, xalqaro grossmeyster Muhiddin Madaminov hamda O‘zbekiston terma jamoasi a’zosi, Surxon klubi o‘ng qanot himoyachisi Behruz Karimov tasvirlangan.
Ushbu surat muxlislar orasida iliq taassurot uyg‘otib, o‘zbekistonlik yoshlarning sportdagi birdamligini yana bir bor namoyon etdi.

Молодые шахматисты сборной Узбекистана получили вдохновение в США
Футболисты национальной сборной Узбекистана, принимающие участие в чемпионате мира, проходящем в США, чувствуют теплую поддержку соотечественников. Об этом сообщает Zamin.uz.
На этот раз их вдохновили молодые и талантливые шахматисты Узбекистана. Юные шахматисты встретились с футболистами и сфотографировались на память.
Этот снимок объединил в одном кадре талантливых узбекистанцев, достойно защищающих честь страны в двух видах спорта. На фото слева направо: чемпион мира среди молодежи, МС Исломбек Синдаров, футболист национальной сборной Узбекистана и турецкого клуба «Истанбул Башакшехир» Аббос Файзуллаев, международный гроссмейстер Жавохир Синдаров, защитник сборной Узбекистана и английского клуба «Манчестер Сити» Абдукодир Хусанов, международный гроссмейстер Мухиддин Мадаминов, а также член сборной Узбекистана, правый защитник клуба «Сурхан» Бехруз Каримов.
Это фото вызвало теплые чувства среди болельщиков и еще раз продемонстрировало сплоченность узбекистанской молодежи в спорте.