Alla Pugachyovaning vakili Yelena Chuprakova xonanda yurak operatsiyasini o‘tkazgani va ijodiy faoliyatini yakunlagani haqida tarqalgan xabarlarni rad etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U RIA Novosti agentligiga bergan izohida bu mavzuda hech qanday ma’lumotga ega emasligini aytdi. "Yo‘q, menda bunday ma’lumot yo‘q.
Bu haqda xabardor emasman", dedi Chuprakova xonandaning salomatligi va sahnadan ketgani haqidagi savolga javob berar ekan. Avvalroq Mash telegram kanali Pugachyova go‘yo ikki marta yurak operatsiyasini boshdan kechirgani, keyin esa sog‘lig‘i sabab barcha chiqishlarini bekor qilib, ijodiy faoliyatini tugatgani haqida yozgan edi.
Alla Pugachyova 2022 yil oktyabrida farzandlari bilan Isroilga ko‘chib ketgan. 2023 yil noyabrida u qisqa muddatga Rossiyaga qaytib, shaxsiy foydalanish uchta qo‘shiq yozganidan keyin yana mamlakatni tark etgan.
Shuningdek, Pugachyova 2024 yilning yanvar oyida ham Rossiyaga tashrif buyurgan. U o‘sha paytda bolalari va nabiralari bilan uchrashgan.

Представитель Пугачёвой опроверг информацию о операции на сердце
Представитель Аллы Пугачевой Елена Чупракова опровергла распространившиеся сообщения о том, что певица перенесла операцию на сердце и завершила свою творческую деятельность. Об этом сообщает Zamin.uz.
В комментарии агентству РИА Новости она заявила, что не владеет никакой информацией по этому поводу. «Нет, у меня нет такой информации.
Я об этом не осведомлена», — ответила Чупракова на вопрос о здоровье певицы и ее уходе со сцены. Ранее Telegram-канал Mash писал, что Пугачева якобы дважды перенесла операции на сердце, после чего по состоянию здоровья отменила все свои выступления и прекратила творческую деятельность.
Алла Пугачева переехала в Израиль со своими детьми в октябре 2022 года. В ноябре 2023 года она ненадолго вернулась в Россию, где записала три песни для личного пользования, после чего снова покинула страну.
Также Пугачева посещала Россию в январе 2024 года. Тогда она встретилась со своими детьми и внуками.
Однако никакой официальной информации о постоянном возвращении певицы в Россию не предоставлялось. Ее представитель Чупракова продолжает опровергать все слухи, касающиеся здоровья и творческой деятельности артистки.