Jafar Jekson xalqaro tadbirda qatnashish uchun Toshkentga keladi
Gollivud kino olamining yosh va istiqbolli vakillaridan biri, afsonaviy Maykl Jekson hayotiga bag‘ishlangan biografik filmda bosh rolni ijro etgan Jafar Jekson ilk bor O‘zbekistonga tashrif buyuradi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur tashrif mamlakatimiz madaniy hayotida muhim voqelik bo‘lishi kutilmoqda. Aktyor poytaxtimiz Toshkentda ilk bor tashkil etilayotgan nufuzli xalqaro tadbirda faxriy mehmon sifatida ishtirok etishi belgilangan.
Jafar Jekson joriy yilning 23 hamda 24-oktabr kunlari o‘tkaziladigan nufuzli xalqaro mukofotni topshirish marosimida qatnashadi. Ushbu tadbir jahon kinosanoati vakillarini bir davraga jamlashi bilan ahamiyatlidir.
Ma’lum qilinishicha, aktyorning O‘zbekistonga qiziqishi tasodifiy emas. Lissabon shahrida bo‘lib o‘tgan uchrashuv davomida xalqaro model Vazira Jon va uning turmush o‘rtog‘i, taniqli prodyuser Orlando Jon Jafar Jeksonga yurtimizning boy tarixi, noyob madaniyati va o‘zbek xalqining mehmondo‘stlik an’analari haqida so‘zlab berishgan.
Ushbu suhbatdan so‘ng yosh aktyor O‘zbekistonga kelish istagini bildirgan va safarni intiqlik bilan kutayotganini ta’kidlagan. Jafar Jekson o‘z intervyularidan birida mamlakatimiz haqida juda ko‘p iliq va chiroyli taassurotlar eshitganini, nufuzli xalqaro tadbirga taklif qilinganidan nihoyatda mamnun ekanini qayd etgan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, O‘zbekiston kabi qadimiy o‘lkani o‘z ko‘zi bilan ko‘rish u uchun qiziqarli tajriba bo‘ladi. Jafar Jeksonning Toshkentga tashrifi nafaqat kino ixlosmandlari, balki keng jamoatchilik va san’at muxlislari uchun yilning eng kutilgan voqealaridan biriga aylanishi shubhasiz.
Bunday darajadagi yulduzlarning tashrifi O‘zbekistonning jahon madaniy maydonidagi nufuzini yanada oshirishga xizmat qiladi. Tadbir doirasida o‘tkaziladigan uchrashuvlar va marosimlar xalqaro hamkorlikni mustahkamlash hamda milliy kino san’atimizni dunyoga tanitish uchun yangi imkoniyatlar ochadi.

Джафар Джексон приезжает в Ташкент для участия в международном мероприятии.
Джафар Джексон, один из молодых и перспективных представителей голливудского кинематографа, исполнивший главную роль в биографическом фильме о легендарном Майкле Джексоне, впервые посетит Узбекистан. Об этом сообщило Zamin.uz.
Ожидается, что данный визит станет важным событием в культурной жизни нашей страны. Актер примет участие в качестве почетного гостя в престижном международном мероприятии, которое впервые организуется в нашей столице Ташкенте.
Джафар Джексон примет участие в церемонии вручения престижной международной награды, которая пройдет 23 и 24 октября текущего года. Данное мероприятие значимо тем, что оно соберет представителей мировой киноиндустрии за одним столом.
Как сообщается, интерес актера к Узбекистану не случаен. В ходе встречи, прошедшей в Лиссабоне, международная модель Вазира Джон и ее супруг, известный продюсер Орландо Джон, рассказали Джафару Джексону о богатой истории нашей страны, уникальной культуре и традициях гостеприимства узбекского народа.
После этой беседы молодой актер выразил желание посетить Узбекистан и отметил, что с нетерпением ждет поездки. В одном из своих интервью Джафар Джексон отметил, что слышал очень много теплых и красивых отзывов о нашей стране и крайне рад приглашению на престижное международное мероприятие.
По его словам, увидеть своими глазами такую древнюю страну, как Узбекистан, станет для него интересным опытом. Визит Джафара Джексона в Ташкент, несомненно, станет одним из самых ожидаемых событий года не только для любителей кино, но и для широкой общественности и поклонников искусства.
Визиты звезд такого уровня способствуют дальнейшему повышению престижа Узбекистана на мировой культурной арене. Встречи и церемонии, проводимые в рамках мероприятия, откроют новые возможности для укрепления международного сотрудничества и популяризации нашего национального киноискусства в мире.