Afsonaviy xonanda Maykl Jeksonning hayoti va ijodiy yo‘liga bag‘ishlangan Maykl biografik filmi jahon kino olamida ulkan muvaffaqiyatga erishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur kartina umumiy hisobda 977 million dollar daromad to‘plab, kino tarixidagi eng ko‘p mablag‘ yig‘gan biografik asarga aylandi. Shu tariqa, yangi film o‘tgan yili katta shov-shuvlarga sabab bo‘lgan Oppengeymer kartinasining rekordini yangiladi.
Eslatib o‘tamiz, avvalgi rekord sohibi bo‘lgan film dunyo bo‘ylab 975 million dollar daromad keltirgan edi. Nufuzli xalqaro nashrlarning ma’lumotlariga ko‘ra, film iyun oyi yakuniga qadar AQSH hududidan tashqarida 607 million dollardan ortiq, mamlakat ichkarisida esa 370 million dollardan ziyod mablag‘ to‘plashga muvaffaq bo‘ldi.
Ushbu ko‘rsatkichlar tomoshabinlarning xonanda shaxsiga bo‘lgan qiziqishi hamon yuqori ekanligidan dalolat beradi. Mashhur rejissyor Antuan Fukua tomonidan suratga olingan ushbu badiiy filmda Maykl Jeksonning bolaligidan boshlab, uning pop musiqasi qiroli darajasiga ko‘tarilishigacha bo‘lgan murakkab yo‘li hikoya qilinadi.
Unda xonandaning Jekson 5 guruhidagi ilk qadamlari, shaxsiy hayotidagi quvonchli va iztirobli lahzalar hamda dunyo sahnasini zabt etishi mahorat bilan tasvirlangan. Filmda bosh qahramon rolini xonandaning o‘z jiyani Jaafer Jekson ijro etgan.
Bu loyiha yosh aktyor uchun kinodagi ilk yirik qadam bo‘lishiga qaramay, u amakisining xatti-harakatlari, raqs uslubi va ovozini juda aniq yetkazib bergani mutaxassislar hamda muxlislar tomonidan yuqori baholandi. Film nafaqat daromadi bilan, balki o‘zining ta’sirchan ssenariysi va yuqori darajadagi tasviriy yechimlari bilan ham zamonaviy kino san’atida munosib o‘rin egalladi.

Фильм о Майкле Джексоне побил рекорд «Оппенгеймера» и вошел в историю
Биографический фильм о Майкле, посвященный жизни и творческому пути легендарного певца Майкла Джексона, добился огромного успеха в мировом кинематографе. Об этом сообщает Zamin.uz.
Данная картина собрала в общей сложности 977 миллионов долларов, став самым кассовым биографическим фильмом в истории кино. Таким образом, новая лента побила рекорд картины «Оппенгеймер», которая вызвала большой резонанс в прошлом году.
Напомним, что предыдущий рекордсмен принес 975 миллионов долларов выручки по всему миру. По данным авторитетных международных изданий, к концу июня фильм успел собрать более 607 миллионов долларов за пределами США и свыше 370 миллионов долларов внутри страны.
Эти показатели свидетельствуют о том, что интерес зрителей к личности певца по-прежнему остается высоким. В этом художественном фильме, снятом известным режиссером Антуаном Фукуа, рассказывается о сложном пути Майкла Джексона от детства до его возвышения до уровня короля поп-музыки.
В нем мастерски изображены первые шаги певца в группе Jackson 5, радостные и мучительные моменты его личной жизни, а также покорение мировой сцены. Главную роль в фильме исполнил племянник певца Джафар Джексон.
Несмотря на то, что этот проект стал первым крупным шагом молодого актера в кино, специалисты и поклонники высоко оценили то, насколько точно он передал манеры, стиль танца и голос своего дяди. Фильм занял достойное место в современном киноискусстве не только благодаря сборам, но и благодаря своему трогательному сценарию и высокому уровню визуальных решений.