Teylor Svift va Trevis Kelse xayriya uchun yigirma olti million dollar ajratdi
Jahon darajasidagi mashhur xonanda Teylor Svift va amerikalik futbolchi Trevis Kelse kutilayotgan to‘y marosimi arafasida katta miqdorda xayriya yordami ko‘rsatishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Juftlik vakili bergan ma’lumotga ko‘ra, ular AQSH bo‘ylab turli xayriya tashkilotlariga jami 26 million dollar mablag‘ ajratishdi. Bu ko‘lamli yordam loyihasi mamlakatning turli hududlarida faoliyat yurituvchi 20 ta tashkilot o‘rtasida taqsimlandi.
Yordam berilgan tashkilotlar ro‘yxatida bolalar shifoxonalari, oziq-ovqat banklari, ta’lim dasturlari va turli ijtimoiy loyihalarni qo‘llab-quvvatlovchi muassasalar mavjud. Shuningdek, xonanda va futbolchining hayoti bilan bog‘liq bo‘lgan Neshvill, Kanzas-Siti va Nyu-York kabi shaharlardagi ijtimoiy loyihalar ham ushbu ro‘yxatga kiritilgan.
Rasmiy bayonotda to‘y marosimi haqida bevosita ma’lumot berilmagan bo‘lsa-da, xayriya aksiyasi Nyu-Yorkdagi Madison Square Garden majmuasida o‘tkazilishi kutilayotgan tadbir vaqti bilan to‘g‘ri kelishi ommaviy e’tiborni tortmoqda. Ro‘yxatga kiritilgan tashkilotlar orasida City Harvest, Food Bank For NYC, New York Cares, Los Angeles Regional Food Bank, Harvesters, Feeding America, ASPCA, Dolly Parton’s Imagination Library, Grammy In The Schools hamda Education Through Music kabi yirik muassasalar bor.
Teylor Svift xayriya ishlari bilan avvaldan tanilgan san’atkor hisoblanadi. Masalan, u o‘zining mashhur Eras Tour gastrol safari yakunlanganidan so‘ng jamoa a’zolariga katta miqdorda mukofot va shaxsiy minnatdorlik xatlarini taqdim etgan edi.
Avvalroq xonanda The Graham Norton Show dasturida to‘yi haqida gapirib, uni keng ko‘lamli va unutilmas tarzda tashkil etishni rejalashtirayotganini ta’kidlagan edi. Hozirgi kunda Nyu-Yorkda maxsus tadbir uchun ruxsatnoma rasmiylashtirilgani ma’lum bo‘ldi.
Hujjatlarga ko‘ra, dastur avval 100 nafar mehmon ishtirokida tantanaoldi uchrashuv bilan boshlanadi, asosiy tantana esa juma kuni kechqurun boshlanib, tonggacha davom etishi rejalashtirilgan. Juftlik tomonidan ajratilgan 26 million dollar raqami muxlislar orasida ham alohida muhokama qilinmoqda.
Ko‘pchilik bu sonni Teylor Sviftning omadli raqami hisoblangan 13 sonining ikki baravari ekanligiga ishora qilib, buni ramziy ma’no bilan bog‘layotgan. Shunday katta miqdordagi xayriya yordami xonanda va futbolchining ijtimoiy masalalarga bo‘lgan g‘amxo‘rligini ko‘rsatmoqda.

Тейлор Свифт и Трэвис Келс выделили двадцать шесть миллионов долларов на благотворительность.
Всемирно известная певица Тейлор Свифт и американский футболист Трэвис Келси оказали крупную благотворительную помощь накануне ожидаемой свадебной церемонии. Об этом сообщило Zamin.uz.
По информации представителя пары, они выделили в общей сложности 26 миллионов долларов различным благотворительным организациям по всей территории США. Этот масштабный проект помощи был распределен между 20 организациями, действующими в разных регионах страны.
В списке организаций, получивших помощь, значатся детские больницы, продовольственные банки, образовательные программы и учреждения, поддерживающие различные социальные проекты. Также в этот список вошли социальные проекты в таких городах, как Нэшвилл, Канзас-Сити и Нью-Йорк, которые связаны с жизнью певицы и футболиста.
Хотя в официальном заявлении прямой информации о свадебной церемонии не было, благотворительная акция привлекла общественное внимание тем, что она совпала по времени с мероприятием, которое, как ожидается, пройдет в комплексе Madison Square Garden в Нью-Йорке. Среди включенных в список организаций такие крупные учреждения, как City Harvest, Food Bank For NYC, New York Cares, Los Angeles Regional Food Bank, Harvesters, Feeding America, ASPCA, Dolly Parton's Imagination Library, Grammy In The Schools и Education Through Music.
Тейлор Свифт известна как артистка, которая давно занимается благотворительностью. Например, после завершения своего знаменитого гастрольного тура Eras Tour она вручила членам команды крупные денежные вознаграждения и личные благодарственные письма.
Ранее певица в программе The Graham Norton Show говорила о своей свадьбе, отметив, что планирует организовать ее масштабно и незабываемо. В настоящее время стало известно, что в Нью-Йорке оформлено разрешение на проведение специального мероприятия.
Согласно документам, программа начнется с торжественной встречи с участием 100 гостей, а основное торжество планируется начать в пятницу вечером и продолжить до утра. Сумма в 26 миллионов долларов, выделенная парой, также активно обсуждается среди поклонников.
Многие указывают на то, что эта цифра является удвоенным числом 13, которое считается счастливым числом Тейлор Свифт, связывая это с символическим значением. Столь крупная благотворительная помощь демонстрирует заботу певицы и футболиста о социальных вопросах.