Garri Staylz Uembli stadionidagi rekord natijasi bilan Ginnes kitobiga kirdi
Mazkur ulkan muvaffaqiyat rasman tan olindi va ijrochi eng nufuzli yutuqlardan biri bo‘lgan Ginnesning rekordlar kitobidan munosib joy oldi. Shu tariqa, u bitta konsert turi doirasida ushbu muhtasham maydonda eng ko‘p marotaba chiqish qilgan ilk san’atkor sifatida e’tirof etildi.
Ushbu natija bilan Garri Staylz o‘tgan yili aynan shu stadionda o‘nta konsert bergan Koldpley guruhining rekordini yangilashga muvaffaq bo‘ldi. Shuningdek, u yakkaxon ijrochilar o‘rtasidagi ko‘rsatkichni ham sezilarli darajada yaxshiladi.
Ma’lumot o‘rnida aytish joizki, yakkaxon xonandalar orasidagi avvalgi eng yuqori natija amerikalik ijrochi Teylor Sviftga tegishli edi. U joriy yilning o‘zida Uembli stadionida sakkiz marotaba katta sahna ko‘rinishini namoyish etgan edi.
O‘n ikkinchi yakuniy konsert xonanda uchun nafaqat rekord, balki unutilmas hissiy voqelikka aylandi. Quvonchli va hayajonli lahzalarga boy o‘tgan kechada ijrochi o‘z tuyg‘ularini jilovlay olmadi va sahnada ko‘z yoshlarini yashirmadi.
U o‘z nutqi davomida ijodiy yo‘li qanday boshlanganini yodga oldi. Xususan, musiqiy faoliyatidagi ilk qadamlarini Van Dayrekshn guruhi tarkibida tashlaganini ta’kidlab, o‘tgan yillar davomida uni tinimsiz qo‘llab-quvvatlab kelgan barcha muxlislariga o‘zining samimiy minnatdorligini bildirdi.
Ushbu rekord nafaqat xonandaning shaxsiy yutug‘i, balki zamonaviy pop musiqasining bugungi kundagi qudrati va ommaviyligini ham yana bir bor isbotladi. Muxlislarning cheksiz mehri va sadoqati tufayli dunyoning eng yirik maydonlaridan birida o‘n ikki kun davomida anshlag holatida konsert berish har qanday ijrochi uchun yuksak sharaf hisoblanadi.
Garri Staylzning ushbu natijasi kelajakda boshqa yosh san’atkorlar uchun katta motivatsiya manbai bo‘lib xizmat qilishi shubhasizdir.

Гарри Стайлз вошел в Книгу рекордов Гиннесса благодаря рекорду на стадионе Уэмбли.
Знаменитый британский певец Гарри Стайлс открыл новую страницу в истории мировой музыки, представив двенадцать сольных концертных программ подряд на легендарном стадионе «Уэмбли» в Лондоне. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот грандиозный успех был официально признан, и исполнитель занял заслуженное место в Книге рекордов Гиннесса, которая является одним из самых престижных достижений. Таким образом, он был признан первым артистом, выступившим наибольшее количество раз на этой величественной арене в рамках одного концертного тура.
Этим результатом Гарри Стайлс сумел побить рекорд группы Coldplay, которая в прошлом году дала десять концертов именно на этом стадионе. Также он значительно улучшил показатель среди сольных исполнителей.
Стоит отметить, что предыдущий самый высокий результат среди сольных певцов принадлежал американской исполнительнице Тейлор Свифт. В текущем году она восемь раз выступила на большой сцене стадиона «Уэмбли».
Двенадцатый, финальный концерт стал для певца не только рекордом, но и незабываемым эмоциональным событием. В этот вечер, наполненный радостными и волнительными моментами, исполнитель не смог сдержать своих чувств и не скрывал слез на сцене.
В своей речи он вспомнил, как начался его творческий путь. В частности, отметив, что сделал первые шаги в музыкальной карьере в составе группы One Direction, он выразил искреннюю благодарность всем своим поклонникам, которые неустанно поддерживали его на протяжении многих лет.
Этот рекорд стал не только личным достижением певца, но и еще раз доказал сегодняшнюю мощь и популярность современной поп-музыки. Выступление с аншлагом в течение двенадцати дней на одной из крупнейших площадок мира благодаря бесконечной любви и преданности фанатов считается высокой честью для любого исполнителя.
Несомненно, этот результат Гарри Стайлса послужит источником большой мотивации для других молодых артистов в будущем.