Emmi mukofoti uchun navbatdagi nomzodlar ro‘yxati e’lon qilindi
Amerika televideniye akademiyasi nufuzli Emmi mukofotining navbatdagi mavsumi uchun nomzodlar ro‘yxatini jamoatchilikka e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu yilgi tanlov natijalari ko‘pchilik uchun kutilgan bo‘lsa-da, ayrim yirik loyihalar bilan bog‘liq vaziyat mutaxassislar va tomoshabinlar o‘rtasida turli muhokamalarga sabab bo‘lmoqda. Eng ko‘p nominatsiyani qo‘lga kiritgan loyihalar orasida tibbiyot mavzusidagi dramalar yetakchilik qilmoqda.
Rasmiy taqdirlash marosimi shu yilning 14-sentabr kuni AQSHning Los-Anjeles shahrida tantanali tarzda o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Joriy yilning mutloq favoriti sifatida Pitt kasalxonasi nomli tibbiy drama e’tirof etilmoqda.
Mazkur serial jami 25 ta yo‘nalish bo‘yicha mukofotga da’vogarlik qilib, ro‘yxatda peshqadamlikni qo‘lga kiritdi. Loyiha nafaqat texnik yo‘nalishlarda, balki yilning eng yaxshi dramatik seriali kabi eng nufuzli nominatsiyalarda ham g‘oliblik uchun kurashadi.
Mutaxassislarning fikricha, ushbu natija serialning ijodiy jamoasi uchun ulkan muvaffaqiyat hisoblanadi. Kuchli uchlikdan joy olgan boshqa loyihalar ham diqqatga sazovordir.
Hiylalar seriali 24 ta nominatsiya bilan ikkinchi o‘rinni egallagan bo‘lsa, Bevalar ko‘rfazi loyihasi 19 ta yo‘nalishda g‘oliblikka nomzod etib ko‘rsatildi. Bu ko‘rsatkichlar joriy yilda seriallar o‘rtasidagi raqobat nihoyatda keskin kechishidan dalolat beradi.
Shuningdek, taniqli aktyor Nikolas Keyj ishtirokidagi O‘rgimchak-Nuar seriali ham 11 ta yo‘nalishda e’tirof etildi. Biroq ushbu loyiha asosan texnik ishlanmalar, vizual effektlar va ishlab chiqarish sifati bo‘yicha nomzodlar qatoriga kiritilgan.
Kutilmagan holatlardan biri sifatida Juda g‘alati ishlar serialining natijalarini ko‘rsatish mumkin. Dunyo miqyosida millionlab muxlislarga ega bo‘lishiga qaramay, ushbu loyiha bu gal asosiy nominatsiyalarning birortasida ham qayd etilmadi.
Shu bilan birga, afsonaviy aktyor Maykl Jey Foks Terapiya serialidagi kichik roli uchun o‘z faoliyatida ilk bor Emmi mukofotiga nomzod bo‘ldi. Bu voqea kino olami vakillari va aktyorning muxlislari uchun quvonarli yangilik bo‘ldi.
Eng yaxshi erkak roli uchun kechadigan bahsda Noa Uayli, Sterling Braun, Geri Oldman va Mark Ruffalo kabi mahoratli ijrochilar o‘zaro bellashadilar. Ayollar o‘rtasidagi asosiy nominatsiyada esa Zendeya va Keri Rassel kabi yulduzlar g‘oliblikka asosiy da’vogar sifatida ko‘rilmoqda.
Endi barcha kinoixlosmandlarining e’tibori 14-sentabr sanasiga qaratilgan bo‘lib, o‘shanda barcha g‘oliblar nomi rasman e’lon qilinadi.

Список кандидатов на следующую премию Эмми объявлен
Академия телевидения США объявила список номинантов на престижную премию «Эмми» за текущий сезон. Об этом сообщил Zamin.uz.
Хотя результаты этого года были ожидаемы для большинства, ситуация вокруг некоторых крупных проектов вызвала различные дискуссии среди экспертов и зрителей. Среди проектов, получивших наибольшее количество номинаций, лидируют медицинские драмы.
Официальная церемония награждения запланирована на 14 сентября в Лос-Анджелесе, штат Калифорния, в торжественной обстановке. В качестве абсолютного фаворита текущего года рассматривается медицинская драма «Больница Питта».
Этот сериал был выдвинут на награду в 25 категориях, тем самым возглавив список. Проект конкурирует за победу не только в технических номинациях, но и в самых влиятельных категориях, таких как «Лучший драматический сериал года».
Согласно мнению экспертов, этот результат представляет собой огромный успех для творческой команды сериала. Другие проекты, также показавшие сильные результаты, заслуживают внимания.
Сериал «Обман» занял второе место с 24 номинациями, а проект «Дом бедных» был номинирован на победу в 19 категориях. Эти показатели указывают на то, что конкуренция между сериалами в этом году достигла острого уровня.
Кроме того, сериал «Черный список» с участием известного актера Николаса Кейджа получил признание в 11 категориях. Однако этот проект в основном номинирован за технические достижения, визуальные эффекты и качество производства.
Как неожиданный результат можно привести показатели сериала «Очень плохие дела». Несмотря на то, что по всему миру у него миллионы поклонников, этот проект не вошел ни в одну из основных номинаций.
В то же время вымышленный актер Майкл Джей Фокс впервые в своей карьере был номинирован на премию «Эмми» за небольшую роль в сериале «Терапия». Это событие стало приятной новостью для представителей киноиндустрии и поклонников актера.
В борьбе за награду за лучшую мужскую роль сражаются талантливые исполнители, такие как Ноа Уайли, Стерлинг Браун, Гэри Олдман и Марк Руффало. В основной женской номинации фаворитами считаются звезды, такие как Зендея и Кери Расселл.
Теперь внимание всех киноманов сосредоточено на 14 сентября, когда официально будут объявлены имена всех победителей.