Futbol turnirida blogerlar janjali uchun jarima va qamoq
Oldinroq saytimizda futbol musobaqasi vaqtida yuzaga kelgan jamoaviy janjal haqida xabar berganmiz. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
O‘zbekistonlik blogerlar, artistlar va boshqa mashhur shaxslar tomonidan tashkil etilgan futbol turniri davomida bunday holat yuz berdi. Turnirdagi o‘yinlardan birida jamoaviy janjal sodir bo‘ldi.
Huquqni muhofaza qilish organlari tomonidan o‘tkazilgan tergov natijasida aybdorlar aniqlanib, ularga nisbatan tegishli choralar ko‘rildi. O‘zbekistonlik aktyor Alisher Uzakov, hazilkash Abdurahmon Mavlonov hamda blogerlar Nurjalol Rahmonaliev va Dilshod Urazbaev 3 million 750 ming so‘m jarimaga tortildi.
Boshqa bloger Kamoliddin Mamajonovga esa 4 million 500 ming so‘m jarima belgilandi. Janjalda faol ishtirok etgan bloger Ozodbek Urazbaevga esa 10 kunlik ma’muriy qamoq jazosi tayinlandi.
Mazkur holat futbol musobaqalarida tartib-intizomni saqlash va qonunlarga rioya qilish muhimligini yana bir bor ko‘rsatdi. Huquqni muhofaza qiluvchi organlar kelgusida ham bunday voqealarning oldini olish uchun chora-tadbirlarni kuchaytirishini ma’lum qildi.

Штраф и тюремное заключение за конфликт блогеров на футбольном турнире
Ранее мы сообщали о массовом конфликте, возникшем во время футбольного турнира на нашем сайте. Об этом сообщает Upl.uz.
Такой инцидент произошел во время футбольного турнира, организованного узбекскими блогерами, артистами и другими известными личностями. Во время одной из игр турнира произошел массовый конфликт.
В результате расследования, проведенного правоохранительными органами, были выявлены виновные, и в отношении них были приняты соответствующие меры. Узбекский актер Алишер Узаков, комик Абдурахмон Мавлонов, а также блогеры Нуржалол Рахмоналиев и Дилшод Уразбаев были оштрафованы на 3 миллиона 750 тысяч сумов.
Другому блогеру Камолиддину Мамажонову был назначен штраф в 4 миллиона 500 тысяч сумов. Блогеру Озодбеку Уразбаеву, активно участвовавшему в конфликте, был назначен 10-дневный административный арест.
Данный инцидент еще раз подтвердил важность соблюдения порядка и законов на футбольных соревнованиях. Правоохранительные органы сообщили, что в будущем будут усилены меры по предотвращению подобных инцидентов.