Halit Ergench soxta guvohlik uchun jazolandi
Bu haqda Turkiya ommaviy axborot vositalari xabar bermoqda. Axborotlarga ko‘ra, sud qarori bilan aktyor 1 yil 10 oy 15 kun muddatga ozodlikdan mahrum etildi.
U Gezi parkidagi 2013 yilgi noroziliklar bilan bog‘liq soxta guvohlik bergani uchun jazolandi. Biroq, sud unga shartli jazo tayinladi.
Bir qator siyosatshunoslar fikricha, Ergench hokimiyat bilan kelishuvga borib, ularning siyosatini to‘liq qo‘llab-quvvatlagan. Shu sababli, aktyorga faqat shartli jazo berilgan.
Bu holat aktyorning siyosiy muhitdagi o‘rni va kelajakdagi faoliyatiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Turkiya ijtimoiy hayotida bunday voqealar keng muhokamalarga sabab bo‘lmoqda.

Известный турецкий актер Халит Эргенч был наказан. Об этом сообщает Upl.uz.
Об этом сообщают турецкие средства массовой информации. Согласно информации, по решению суда актер был лишен свободы на 1 год, 10 месяцев и 15 дней.
Он был наказан за дачу ложных показаний, связанных с протестами в парке Гези в 2013 году. Однако суд назначил ему условное наказание.
По мнению ряда политологов, Эргенч пошел на соглашение с властями и полностью поддержал их политику. Поэтому актеру было назначено только условное наказание.
Этот случай может повлиять на место актера в политической среде и его будущую деятельность. Такие события в социальной жизни Турции вызывают широкие обсуждения.