15 may kuni Mirzo Ulug‘bek tuman jinoyat ishlari bo‘yicha sudi Ozoda Nursaidova qo‘shig‘i uchun klip suratga olish jarayonida sodir bo‘lgan avtokhalokat bo‘yicha ishni ko‘rib chiqishni boshladi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Sud jarayoni yopiq tarzda o‘tkazildi, chunki avtohalokatda aybdor shaxs voyaga yetmagan ekan. Aktrisa Sabrina Jabborova o‘zining to‘liq sog‘aymaganini ma’lum qildi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, oldinda 6 oydan 1 yilgacha davom etishi mumkin bo‘lgan reabilitatsiya jarayoni bor. Hozirda uning tanasida taxminan bir kilogramm temir bor.
Yurishiga qaramay, u oilani boshlay olmasligini, bola dunyoga keltira olmasligini aytdi. Shu bilan birga, aktrisa unga uy sovg‘a qilinganligi haqidagi ma’lumotlarni rad etdi va hech kimdan uy olmaganini ta’kidladi.

Сабрина Джабборова в результате автокатастрофы получила серьезные травмы
15 мая суд по уголовным делам Мирзо Улугбека начал рассмотрение дела о ДТП, произошедшем во время съемок клипа на песню Озоды Нурсаидовой. Об этом сообщает Upl.uz.
Судебное заседание проходило в закрытом режиме, так как виновное лицо в автокатастрофе было несовершеннолетним. Актриса Сабрина Джабборова сообщила, что она еще не полностью выздоровела.
По ее словам, впереди у нее реабилитационный процесс, который может длиться от 6 месяцев до 1 года. В настоящее время в ее теле находится примерно один килограмм металла.
Несмотря на то, что она может ходить, она сказала, что не сможет завести семью и родить ребенка. При этом актриса опровергла информацию о том, что ей подарили квартиру, и подчеркнула, что она не получала квартиру от никого.
Данное судебное дело продолжается с целью выяснения причин автокатастрофы и определения ответственности.