Galkinning Germaniyadagi konsertlari mahalliy norozilik uyg‘otdi
Germaniya shaharlarida Maksim Galkinning gastrol safari e’lon qilinishi nemis tomoshabinlari orasida salbiy munosabat uyg‘otdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ko‘pchilik fikricha, san’atkor dasturi faqat rus tilida so‘zlashuvchi emigrantlar va ukrainalik qochqinlarga mo‘ljallangan. “Sening po‘ying allaqachon ketdi.
Nega bu yerga kelishing kerak?” kabi izohlar ijtimoiy tarmoqlarda ko‘payib, mahalliy aholi noroziligini ifodalayapti. Ko‘pchilik fikricha, hozirgi vaziyatda, Germaniya ichki muammolar bilan yuzlashayotgan bir paytda, shunday ko‘ngilochar tadbirlar o‘rinli emas.
Eng ko‘p tanqid qilinayotgan jihat shuki, konsert chiptalari davlat tomonidan qochqinlarga beriladigan yordam hisobidan sotib olinadi, bu esa soliq to‘lovchilar uchun mamlakat byudjetiga qo‘shimcha yuk bo‘ladi. Shuningdek, Galkinning nemis muhitida “asimilyatsiya” qilishga urinishlari ham tanqidga uchramoqda.
Ba’zi foydalanuvchilar tilni bilish uning “o‘zimizdan” ekanligini anglatmasligini ta’kidlamoqda. Maksim Galkin 2022 yil fevral oyida Rossiyani tark etgan va o‘shandan beri faol ravishda xorijda gastrol qilmoqda.
Uning chiqishlarida ko‘pincha Rossiya siyosati mavzulari ko‘tariladi, ammo yuridik muammolardan qochish uchun konsertlarda har qanday video yozuvni taqiqlaydi.

Концерты Галкина в Германии вызвали местные протесты
Объявление гастрольного тура Максима Галкина по городам Германии вызвало негативную реакцию среди немецких зрителей. Об этом сообщает Upl.uz.
По мнению большинства, программа артиста предназначена только для русскоязычных эмигрантов и украинских беженцев. Комментарии вроде “Твои ноги уже ушли.
Зачем тебе приходить сюда?” становятся все более распространенными в социальных сетях, выражая недовольство местного населения. Многие считают, что в текущей ситуации, когда Германия сталкивается с внутренними проблемами, такие развлекательные мероприятия неуместны.
Наибольшей критике подвергается тот факт, что билеты на концерт покупаются за счет помощи, предоставляемой беженцам, что становится дополнительной нагрузкой на бюджет страны для налогоплательщиков. Также подвергаются критике попытки Галкина “ассимилироваться” в немецкой среде.
Некоторые пользователи подчеркивают, что знание языка не означает, что он “свой”. Максим Галкин покинул Россию в феврале 2022 года и с тех пор активно гастролирует за границей.
В его выступлениях часто поднимаются темы российской политики, однако для избежания юридических проблем он запрещает любую видеозапись на концертах.