Navoiy shahridagi 1-son ixtisoslashtirilgan maktab-internatining bu yilgi bitiruvchilari tarixiy natijaga erishdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Maktabni tamomlagan 60 nafar o‘quvchining barchasi oliy ta’lim muassasalariga 100 foizlik ko‘rsatkich bilan qabul qilindi. Bu haqda Navoiy viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi matbuot xizmati ma’lumot berdi.
Yakunlangan o‘quv yilining natijalariga ko‘ra, bitiruvchilar test sinovlaridan yuqori ballar olishdi. Shundan 42 nafari davlat granti asosida, 18 nafari esa shartnoma asosida ta’lim olish huquqini qo‘lga kiritdi.
Maktab-internat direktori Odil Norov bu yutuqni o‘quvchilarning mehnati va sa’y-harakatlari samarasiga aylanganini ta’kidladi. Ularning har biri uchun bu katta g‘urur ekanligini bildirdi.
Boshqarma ma’lumotlariga ko‘ra, joriy yil test sinovlarida Navoiy shahridan 34 nafar bitiruvchi maksimal 189 ball to‘plab, 100 foizlik natijaga erishdi. Bu ko‘rsatkich hududdagi ta’lim sifatining oshayotganidan dalolat beradi.
Shu tariqa, Navoiydagi ushbu maktab-internat bitiruvchilari mamlakat miqyosida o‘ziga xos rekord o‘rnatdi. Ular nafaqat o‘z muassasalarining, balki viloyatning nufuzini ham oshirdi.
Bu esa boshqa maktablar uchun yaxshi namunadir. Manba: Navoiy viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi matbuot xizmati.

В Навоийской школе-интернате приняли 100 процентов
Выпускники специализированной школы-интерната №1 города Навои в этом году достигли исторического результата. Об этом сообщает Zamin.uz.
Все 60 учеников, окончивших школу, были приняты в высшие учебные заведения с показателем 100 процентов. Об этом сообщили в пресс-службе управления дошкольного и школьного образования Навоийской области.
По итогам завершившегося учебного года выпускники получили высокие баллы на тестах. Из них 42 человека получили право обучения на основе государственного гранта, а 18 – на договорной основе.
Директор школы-интерната Одил Норов отметил, что этот успех стал результатом труда и усилий учеников. Он подчеркнул, что для каждого из них это большая гордость.
По данным управления, в этом году 34 выпускника из города Навои набрали максимальные 189 баллов на тестах, достигнув 100-процентного результата. Этот показатель свидетельствует о повышении качества образования в регионе.
Таким образом, выпускники этой школы-интерната в Навои установили уникальный рекорд на общенациональном уровне. Они повысили престиж не только своего учебного заведения, но и области.
Это является хорошим примером для других школ. Источник: пресс-служба управления дошкольного и школьного образования Навоийской области.