17 avgustda O‘zbekistonda yog‘ingarchilik kutilmaydi
O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya markazi 17 avgust kuni uchun ob-havo ma’lumotlarini taqdim etdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Markazning xabariga ko‘ra, mamlakat bo‘ylab ob-havo asosan biroz bulutli bo‘lib, ayrim hududlarda qisqa muddat ichida o‘zgarishi mumkin. Biroq yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Toshkent shahrida osmon qisman bulutli bo‘lib, kun davomida ob-havo o‘zgaruvchan bo‘ladi, lekin yomg‘ir yog‘maydi. Tungi harorat 15–17 daraja atrofida, kunduzgi issiqlik esa 30–32 darajani tashkil qiladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida ham osmon biroz bulutli bo‘lib, havo o‘zgarishi mumkin, ammo yomg‘ir tushmaydi. Tungi harorat 15–20, kunduzgi esa 30–35 darajagacha bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida kechasi harorat 15–20 daraja, kunduzi 30–35 darajagacha ko‘tariladi. Kun davomida osmon bulutli bo‘lishi mumkin, lekin yog‘ingarchilik yo‘q.
Toshkent viloyati, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo hududlarida ham ob-havo o‘zgaruvchan va bulutli bo‘ladi, lekin yomg‘ir yog‘maydi. Tungi harorat 15–20, kunduzgi issiqlik 32–37 darajagacha yetadi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida ham bulutli va tiniq osmon navbatma-navbat almashadi, yomg‘ir yog‘maydi. Tungi harorat 16–21, kunduzgi issiqlik 32–37 darajagacha bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida ob-havo o‘zgaruvchan, osmon vaqti-vaqti bilan ochilib-yopiladi, ammo yomg‘ir kutilmaydi. Tungi harorat 15–20, kunduzgi 30–35 daraja atrofida bo‘ladi.
Tog‘li hududlarda ob-havo nisbatan salqin kechadi, osmon vaqti-vaqti bilan o‘zgaradi, yog‘ingarchilik yo‘q. Tungi harorat 10–15, kunduzgi harorat esa 20–25 darajani tashkil qiladi.

17 августа в Узбекистане осадков не ожидается
Гидрометеорологический центр Республики Узбекистан предоставил данные о погоде на 17 августа. Об этом сообщает Zamin.uz.
По сообщению центра, погода по всей стране будет преимущественно слегка облачной, в некоторых районах возможны кратковременные изменения. Однако осадков не ожидается.
В Ташкенте небо будет частично облачным, в течение дня погода изменчива, но дождя не будет. Ночная температура около 15–17 градусов, дневная жара составит 30–32 градуса.
В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области также будет слегка облачно, погода может изменяться, но дождя не ожидается. Ночная температура 15–20, дневная – до 30–35 градусов.
В Бухарской и Навоийской областях ночью температура составит 15–20 градусов, днем поднимется до 30–35 градусов. В течение дня небо может быть облачным, но осадков не будет.
В Ташкентской области, Самарканде, Джизаке и Сырдарье погода также будет изменчивой и облачной, но дождя не ожидается. Ночная температура 15–20, дневная жара достигнет 32–37 градусов.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях небо будет поочередно облачным и ясным, дождя не будет. Ночная температура 16–21, дневная жара 32–37 градусов.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода изменчива, небо время от времени проясняется и покрывается облаками, но дождя не ожидается. Ночная температура 15–20, дневная около 30–35 градусов.
В горных районах погода относительно прохладная, небо время от времени меняется, осадков нет. Ночная температура 10–15, дневная – 20–25 градусов.