Mirziyoyev Mustaqillik bayramini tantanali boshladi
Bugun mamlakatimizda Mustaqillik bayramining 34 yilligiga bag‘ishlangan asosiy tadbirlar boshlanmoqda. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu muhim sana munosabati bilan davlat rahbari Shavkat Mirziyoyev ishtirokida bir qator tantanalar o‘tkaziladi. Avvalo, Prezident an’anaga muvofiq Shahidlar xiyobonida bo‘lib, mustabid tuzum qurbonlarini yodga oladi va ularning xotirasiga hurmat bajo keltiradi.
Shuningdek, “Yangi O‘zbekiston” bog‘ida barpo etilgan Mustaqillik monumentining poydevoriga gulchambar qo‘yish marosimi ham amalga oshiriladi. Bu tadbir o‘tmishga hurmat va kelajakka ishonch ramzi hisoblanadi.
Kunning ikkinchi yarmida bayram tadbirlari yanada kengroq ko‘lamda davom etadi. Xususan, kechqurun Mustaqillikning 34 yilligiga bag‘ishlangan bosh tantana bo‘lib o‘tadi.
Unda Prezident Shavkat Mirziyoyev xalqimizga samimiy tabrik so‘zlari bilan murojaat qiladi va barcha yurtdoshlarni ulug‘ ayyom bilan qutlaydi. Mazkur marosimlar nafaqat xalqimizda yuksak ruhiy ko‘tarinkilik uyg‘otadi, balki mustaqillik qadriyatlarini yanada asrab-avaylashga va uning mohiyatini keng yoritishga xizmat qiladi.

Мирзиёев торжественно начал праздник Независимости
Сегодня в нашей стране начинаются основные мероприятия, посвящённые 34-й годовщине праздника Независимости. Об этом сообщает Zamin.uz.
В честь этой важной даты будет проведён ряд торжеств с участием главы государства Шавката Мирзиёева. Прежде всего, Президент в соответствии с традицией посетит Аллею Шахидов, почтит память жертв репрессивного режима и воздаст им дань уважения.
Также состоится церемония возложения венка к основанию монумента Независимости, установленного в парке «Новый Узбекистан». Это мероприятие является символом уважения к прошлому и уверенности в будущем.
Во второй половине дня праздничные мероприятия продолжатся в более широком формате. В частности, вечером состоится главное торжество, посвящённое 34-й годовщине Независимости.
На нём Президент Шавкат Мирзиёев обратится к народу с искренними поздравлениями и поздравит всех со знаменательным праздником. Эти мероприятия не только вызывают высокий духовный подъём в народе, но и способствуют дальнейшему сохранению и укреплению ценностей независимости, а также широкому освещению её сути.