Ichki ishlar vazirligi Yo‘l harakati xavfsizligi xizmati 2-sentyabr kuni shaxsiy avtomobillardan voz kechib, jamoat transportidan foydalanishni tavsiya qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu kun maktablarda birinchi qo‘ng‘iroq chalinishi bilan bog‘liq bo‘lib, yo‘llardagi tirbandlik va harakatning qiyinlashishini oldini olish maqsadida shu chora ko‘rilmoqda. Maktabga boruvchi o‘quvchilar va ularning ota-onalari uchun yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlash hamda yo‘llardagi transport oqimini yaxshilash muhim hisoblanadi.
Yo‘l harakati xavfsizligi xizmati mutasaddilari, jamoat transportidan foydalanish orqali nafaqat vaqtida maktabga yetib borish, balki harakatni tartibga solish va yo‘lning xavfsizligini oshirish mumkinligini ta’kidlamoqda. Shu sababli, 2-sentyabr kuni ertalab yo‘llarda ko‘plab avtomobillar to‘planib, tirbandlik yuzaga kelishi ehtimoli mavjudligi haqida ham ogohlantirish berildi.
Ushbu tavsiyalar aholining xavfsizligi va yo‘l harakati tartibini ta’minlashga qaratilgan bo‘lib, ular e’tiborga olinishi muhimdir. Manba: One.uz.

2 сентября пользуйтесь общественным транспортом, советует МВД
Служба безопасности дорожного движения Министерства внутренних дел рекомендовала отказаться от личных автомобилей и воспользоваться общественным транспортом 2 сентября. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот день связан с первым звонком в школах, и для предотвращения пробок и затруднений в движении на дорогах принимаются такие меры. Обеспечение безопасности дорожного движения для учащихся, идущих в школу, и их родителей, а также улучшение транспортного потока на дорогах считаются важными.
Ответственные сотрудники службы безопасности дорожного движения подчеркивают, что использование общественного транспорта позволяет не только вовремя добраться до школы, но и упорядочить движение и повысить безопасность на дорогах. По этой причине также было предупреждение о возможном скоплении большого количества автомобилей на дорогах и возникновении пробок утром 2 сентября.
Эти рекомендации направлены на обеспечение безопасности населения и порядка на дорогах, и их важно учитывать. Источник: One.uz.