9-oktabrda O‘zbekistonda iliq va quyoshli ob-havo bo‘ladi
Kursiv media agentligining ma’lumotlariga ko‘ra, kechasi havo harorati 3 dan 14 daraja atrofida, kunduz kuni esa 16 dan 30 darajagacha ko‘tariladi. Butun respublika hududlarida yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Hududlar kesimida ob-havo shunday bo‘ladi. Toshkent shahrida biroz bulutli bo‘lib, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi.
Shamol sharqdan 3-8 metr soniyada tezlikda esadi. Harorat kechasi 10-12, kunduz kuni 24-26 daraja atrofida bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston va Xorazmda biroz bulutli ob-havo hukm suradi. Ba’zi joylarda chang-to‘zon kuzatilishi mumkin.
Shamol tezligi 7-12, ba’zida 13-18 metr soniyada bo‘ladi. Harorat kechasi 3-8, kunduz kuni 20-25 daraja orasida bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy hududlarida ham ob-havo biroz bulutli, shamol 7-12 metr soniyada esadi. Harorat kechasi 7-12, kunduz kuni 23-28 daraja atrofida bo‘ladi.
Toshkent viloyati, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand hududlarida biroz bulutli ob-havo kuzatiladi. Shamol tezligi 7-12 metr soniyada, harorat kechasi 8-13, kunduz kuni 23-28 daraja bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida ham ob-havo biroz bulutli, shamol 7-12 metr soniyada esadi. Harorat kechasi 9-14, kunduz kuni 25-30 daraja atrofida bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida biroz bulutli ob-havo saqlanadi. Shamol 5-10 metr soniyada esadi.
Harorat kechasi 8-13, kunduz kuni 22-27 daraja bo‘ladi. Tog‘li hududlarda ob-havo biroz bulutli, shamol 7-12 metr soniyada esadi.
Harorat kechasi 5-10, kunduz kuni 16-21 daraja atrofida bo‘ladi. Umuman olganda, 9-oktabr kuni O‘zbekistonda ob-havo iliq va asosan yog‘ingarchiliksiz bo‘lishi kutilmoqda (manba: kursiv.media).

9 октября в Узбекистане будет теплая и солнечная погода
9 октября в Узбекистане ожидается преимущественно солнечная и теплая погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным медиа-агентства Kursiv, ночью температура воздуха будет колебаться от 3 до 14 градусов, днем — от 16 до 30 градусов. По всей территории республики осадков не ожидается.
Погода по регионам будет следующей. В городе Ташкент будет немного облачно, осадков не предвидится.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 3-8 метров в секунду. Температура ночью составит около 10-12, днем — 24-26 градусов.
В Каракалпакстане и Хорезме ожидается немного облачная погода. В некоторых местах возможна пыльная буря.
Скорость ветра составит 7-12, иногда 13-18 метров в секунду. Температура ночью будет от 3 до 8, днем — от 20 до 25 градусов.
В регионах Бухары и Навои также ожидается немного облачная погода, ветер будет дуть со скоростью 7-12 метров в секунду. Температура ночью составит 7-12, днем — около 23-28 градусов.
В Ташкентской области, Сырдарье, Джизаке и Самарканде ожидается немного облачная погода. Скорость ветра 7-12 метров в секунду, температура ночью 8-13, днем 23-28 градусов.
В Кашкадарье и Сурхандарье также будет немного облачно, ветер дует со скоростью 7-12 метров в секунду. Температура ночью 9-14, днем около 25-30 градусов.
В Андижане, Намангане и Фергане сохранится немного облачная погода. Ветер будет дуть со скоростью 5-10 метров в секунду.
Температура ночью 8-13, днем 22-27 градусов. В горных районах погода будет немного облачной, ветер 7-12 метров в секунду.
Температура ночью 5-10, днем около 16-21 градуса. В целом, 9 октября в Узбекистане ожидается теплая и преимущественно безосадочная погода (источник: kursiv.media).