Ertaga O‘zbekistonda ob-havo asosan quyoshli bo‘ladi
O‘zbekiston gidrometeorologiya xizmati 13-oktyabr soat 20:00 dan 14-oktyabr soat 20:00 gacha bo‘lgan davr uchun mamlakat bo‘ylab ob-havo prognozini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Prognozga ko‘ra, ertaga respublikaning katta qismida ob-havo quyoshli va barqaror bo‘ladi. Ayrim hududlarda esa shamol kuchayishi va qisqa muddatli chang-to‘zonlar kuzatilishi mumkin.
Toshkent shahrida ob-havo biroz bulutli va o‘zgaruvchan bo‘ladi, yomg‘ir yog‘ishi kutilmaydi. Shamol sharqdan 3–8 metr soniyada tezlikda esadi.
Harorat kechasi 10–12 daraja, kunduzi 25–27 daraja atrofida bo‘ladi. Qoraqalpog‘iston Respublikasida havo biroz bulutli bo‘lib, kechasi yomg‘ir yog‘ishi kutilmaydi, ammo kunda ayrim joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli mavjud.
Shamol sharqdan 7–12 metr soniyada esib, ba’zi joylarda 13–18 metr soniyagacha kuchayishi va chang-to‘zon paydo bo‘lishi mumkin. Harorat kechasi 9–14, kunduzi 22–27 daraja bo‘ladi.
Xorazm viloyatida havo biroz bulutli, yomg‘ir yog‘ishi kutilmaydi. Shamol sharqdan 7–12 metr soniyada esib, ayrim joylarda kuchayishi va chang ko‘tarilishi ehtimoldan holi emas.
Harorat kechasi 9–14, kunduzi 22–27 darajani tashkil etadi. Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo biroz bulutli va o‘zgaruvchan bo‘ladi, yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli yo‘q.
Shamol sharqdan 7–12 metr soniyada esib, ba’zi hududlarda 13–18 metr soniyagacha kuchayishi mumkin. Chang-to‘zonlar kuzatilishi ehtimoli mavjud.
Harorat kechasi 10–15, kunduzi 25–30 daraja atrofida bo‘ladi. Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida havo biroz bulutli, ayrim joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi.
Yomg‘ir yog‘ishi kutilmaydi. Shamol sharqdan 7–12 metr soniyada esadi.
Harorat kechasi 8–13, kunduzi 23–28 daraja bo‘ladi. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida ob-havo iliq va quyoshli bo‘ladi.
Shamol sharqdan 7–12 metr soniyada esadi. Harorat kechasi 11–16, kunduzi 29–34 darajagacha ko‘tariladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo biroz bulutli, ayrim joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi. Yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli yo‘q.
Shamol sharqdan 5–10 metr soniyada esadi. Harorat kechasi 8–13, kunduzi 23–28 daraja atrofida bo‘ladi.
Respublika tog‘li hududlarida havo biroz bulutli, ayrim joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yomg‘ir yog‘ishi kutilmaydi. Shamol sharqdan 7–12 metr soniyada esadi.

Завтра в Узбекистане погода будет преимущественно солнечной
Гидрометеорологическая служба Узбекистана объявила прогноз погоды по всей стране с 20:00 13 октября до 20:00 14 октября. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно прогнозу, завтра в большей части республики погода будет солнечной и стабильной. В некоторых районах ожидается усиление ветра и кратковременные пылевые бури.
В Ташкенте погода будет немного облачной и переменчивой, дождь не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 3–8 метров в секунду.
Температура ночью составит 10–12 градусов, днем около 25–27 градусов. В Республике Каракалпакстан воздух будет немного облачным, ночью дождя не ожидается, но днем в некоторых местах возможен кратковременный дождь.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7–12 метров в секунду, в некоторых местах может усилиться до 13–18 метров в секунду, возможно появление пылевых бурь. Температура ночью 9–14, днем 22–27 градусов.
В Хорезмской области погода будет немного облачной, дождь не ожидается. Ветер с востока 7–12 метров в секунду, в некоторых местах возможны усиления и подъем пыли.
Температура ночью 9–14, днем 22–27 градусов. В Бухарской и Навоийской областях погода будет немного облачной и переменчивой, дождь маловероятен.
Ветер с востока 7–12 метров в секунду, в некоторых районах может усилиться до 13–18 метров в секунду. Возможны пылевые бури.
Температура ночью 10–15, днем около 25–30 градусов. В Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях погода будет немного облачной, в некоторых местах переменчивой.
Дождь не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7–12 метров в секунду.
Температура ночью 8–13, днем 23–28 градусов. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях погода будет теплой и солнечной.
Ветер с востока 7–12 метров в секунду. Температура ночью поднимется до 11–16, днем до 29–34 градусов.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода будет немного облачной, в некоторых местах переменчивой. Дождь маловероятен.
Ветер с востока 5–10 метров в секунду. Температура ночью 8–13, днем около 23–28 градусов.
В горных районах республики погода будет немного облачной, в некоторых местах переменчивой, дождь не ожидается. Ветер с востока 7–12 метров в секунду.