Qamchiq dovonida zamonaviy kanatli yo‘l quriladi
Namangan viloyatining Qamchiq dovoni hududida zamonaviy kanatli yo‘l va dam olish majmuasi barpo etiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu loyiha 90 gektar maydonni qamrab oladi va qurilish ishlari Doppelmayr/Garaventa Group kompaniyasi tomonidan amalga oshiriladi. 13-oktyabr kuni Namangan viloyati hokimi Shavkatjon Abdurazzoqov mazkur kompaniya vakillari bilan uchrashib, loyiha doirasida qurilishi rejalashtirilgan obyektlar va hamkorlik yo‘nalishlarini muhokama qildi.
Loyihani Namanganlik tadbirkor Jobirxon Kamalitdinov rahbarligidagi Aisha Group kompaniyasi moliyalashtirmoqda. Doppelmayr/Garaventa Group Avstriya va Shveysariyada joylashgan bo‘lib, kanatli yo‘llar, gondolalar, liftlar hamda tashish tizimlarini ishlab chiqaruvchi yirik kompaniyalar guruhidir.

В перевале Камчик построят современную канатную дорогу
В районе Камчикского перевала Наманганской области будет построена современная канатная дорога и зона отдыха. Об этом сообщает Zamin.uz.
Данный проект охватывает площадь в 90 гектаров, а строительные работы будут выполняться компанией Doppelmayr/Garaventa Group. 13 октября губернатор Наманганской области Шавкатжон Абдураззаков встретился с представителями этой компании и обсудил объекты, планируемые к строительству в рамках проекта, а также направления сотрудничества.
Проект финансируется компанией Aisha Group, возглавляемой предпринимателем из Намангана Джобирхоном Камалитдиновым. Doppelmayr/Garaventa Group расположена в Австрии и Швейцарии и является крупной группой компаний, производящих канатные дороги, гондолы, лифты и транспортные системы.
Их проекты реализованы более чем в 96 странах, насчитывая свыше 15 тысяч объектов. Эта информация опубликована на сайте Kursiv media.