Toshkentda Taras Shevchenko ko‘chasi to‘rt kun yopiladi
Toshkent shahridagi Taras Shevchenko ko‘chasida gastronomik va ko‘ngilochar festival o‘tkazilishi munosabati bilan ikki asosiy ko‘cha to‘rt kun davomida yopiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Xususan, Taras Shevchenko ko‘chasining Fidokor ko‘chasi kesishmasidan Nukus ko‘chasi kesishmasigacha bo‘lgan qismi hamda Sayyid Baraka ko‘chasining Oybek ko‘chasi kesishmasidan Amir Temur shoh ko‘chasigacha bo‘lgan hududda barcha turdagi transport vositalarining harakati vaqtincha cheklanadi. Yo‘l yopilishi 16 oktyabr kuni soat 16:00 dan boshlanib, 20 oktyabr soat 07:00 gacha davom etadi.
Fuqarolardan ushbu hududlarda harakatlanish rejalari oldindan muvofiqlashtirilishi so‘ralmoqda. Bu chora festival davomida yo‘l harakatining tartibini ta’minlash va ishtirokchilarning xavfsizligini kafolatlash maqsadida ko‘rilmoqda.

В Ташкенте улица Тараса Шевченко будет закрыта на четыре дня
В связи с проведением гастрономического и развлекательного фестиваля на улице Тараса Шевченко в городе Ташкент будут закрыты две основные улицы на четыре дня. Об этом сообщает Zamin.uz.
В частности, движение всех видов транспортных средств будет временно ограничено на участке улицы Тараса Шевченко от перекрестка с улицей Фидокор до перекрестка с улицей Нукус, а также на участке улицы Сайид Барака от перекрестка с улицей Ойбек до улицы Амир Темур шох. Закрытие дороги начнется 16 октября в 16:00 и продлится до 20 октября 07:00.
Граждан просят заранее согласовывать планы передвижения в этих районах. Эта мера принимается с целью обеспечения порядка дорожного движения и гарантии безопасности участников во время фестиваля.