O‘zbekistonda 18-21 oktabrda ob-havo barqaror bo‘ladi
O‘zbekiston hududida 18-21 oktabr kunlari ob-havo asosan barqaror bo‘ladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Respublika bo‘ylab havo biroz bulutli, lekin yog‘ingarchilik kutilmaydi. Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatlarida osmonning ayrim joylarida bulut paydo bo‘lishi mumkin, shamol sharqdan soatiga 7-12 metr tezlikda esadi.
Harorat kechasi 3-10 daraja atrofida, kunduzi esa 13-22 daraja iliq bo‘ladi. Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo quruq va barqaror, shamol sharqdan 7-12 metr tezlikda esishi kutilmoqda.
Kechasi harorat 6-13 daraja, kunduzi 18-26 daraja oralig‘ida bo‘ladi. Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida osmon biroz bulutli, yog‘ingarchilik ehtimoli yo‘q.
Shamol sharqdan esib, harorat kechasi 6-13, kunduzi esa 18-26 daraja atrofida bo‘ladi. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida ob-havo asosan quruq, shamol sharqdan 7-12 metr tezlikda esadi.
Harorat kechasi 6-13, kunduzi 21-30 daraja iliq bo‘ladi. Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida ham osmon biroz bulutli, shamol sharqdan 5-10 metr tezlikda esishi mumkin.
Harorat kechasi 6-13, kunduzi 18-26 daraja atrofida bo‘ladi. Tog‘li hududlarda ham ob-havo nisbatan barqaror, yog‘ingarchilik kamdan-kam kuzatiladi.
19 oktabr kuni Toshkent viloyatining ayrim tumanlarida qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli mavjud. Shamol 7-12 metr tezlikda esishi kutilmoqda.

В Узбекистане с 18 по 21 октября погода будет стабильной
На территории Узбекистана с 18 по 21 октября погода будет преимущественно стабильной. Об этом сообщает Zamin.uz.
По всей республике небо будет немного облачным, но осадков не ожидается. В Каракалпакстане и Хорезмской области в некоторых местах может появиться облачность, ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду.
Температура ночью составит около 3-10 градусов, днем — 13-22 градуса тепла. В Бухарской и Навоийской областях воздух будет сухим и стабильным, ветер ожидается восточный со скоростью 7-12 метров в секунду.
Ночью температура будет в пределах 6-13 градусов, днем — 18-26 градусов. В Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях небо будет слегка облачным, вероятность осадков отсутствует.
Ветер будет дуть с востока, температура ночью составит 6-13 градусов, днем — около 18-26 градусов. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях погода преимущественно сухая, ветер восточный со скоростью 7-12 метров в секунду.
Температура ночью 6-13 градусов, днем 21-30 градусов тепла. В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях также ожидается слегка облачное небо, ветер может дуть с востока со скоростью 5-10 метров в секунду.
Температура ночью 6-13 градусов, днем около 18-26 градусов. В горных районах погода относительно стабильная, осадки наблюдаются редко.
19 октября в некоторых районах Ташкентской области возможен кратковременный дождь. Ожидается ветер со скоростью 7-12 метров в секунду.
Температура ночью 3-12 градусов, днем 12-20 градусов тепла. Подробную информацию можно найти на сайте uzgidromet.uz.