Ohangaron tumanida 2025-yil noyabr oyida sodir bo‘lgan voqea yuzasidan jinoyat ishi qo‘zg‘atildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, bir erkak savdo do‘koniga kirib, sotuvchi ayolga tan jarohati yetkazgan. Toshkent viloyati ichki ishlar bosh boshqarmasi bergan ma’lumotga ko‘ra, mazkur hodisa 33 yoshli erkak va 35 yoshli ayol o‘rtasidagi nizolar tufayli kelib chiqqan.
Erkak ayolga qasddan yengil tan jarohati yetkazgani uchun jinoiy javobgarlikka tortilgan. Aniqlanishicha, ayblanuvchi erkak 2021-yildan buyon Ovchilik jamiyatiga a’zo bo‘lgan.
Hodisadan so‘ng unga tegishli ov quroli musodara qilingan va ovchilik guvohnomasi bekor qilingan. Bundan tashqari, dastlab tarqalgan ba’zi ma’lumotlar noto‘g‘ri ekani ta’kidlangan.
Jumladan, erkakning Ohangaron tumanidagi Ko‘ksaroy mahallasida emas, Angren shahrida yashashi ma’lum bo‘lgan. Shuningdek, jabrlanuvchi ayol ular er-xotin emasligini bildirgan.
Ohangaron tumani ichki ishlar bo‘limi hodisadan keyin 20 kun ichida jinoyat ishini qo‘zg‘atgan. 2025-yil 14-noyabr kuni Ohangaron tuman sudi tomonidan ushbu erkakka nisbatan qamoqqa olish tarzidagi ehtiyot chorasi qo‘llanilgan.

В Охангароне задержан мужчина, который ранил продавца
В Охангаронском районе в ноябре 2025 года возбуждено уголовное дело по факту происшествия. Об этом сообщает Zamin.uz.
Как стало известно, мужчина вошёл в торговый магазин и причинил телесные повреждения продавщице. По информации Главного управления внутренних дел Ташкентской области, инцидент произошёл из-за конфликта между 33-летним мужчиной и 35-летней женщиной.
Мужчина привлечён к уголовной ответственности за умышленное причинение лёгких телесных повреждений женщине. Выяснилось, что обвиняемый с 2021 года является членом охотничьего общества.
После происшествия у него изъяли охотничье оружие и аннулировали охотничий билет. Кроме того, было отмечено, что некоторые первоначально распространённые сведения оказались неверными.
В частности, стало известно, что мужчина проживает не в районе Куксарой Охангарона, а в городе Ангрен. Также пострадавшая женщина заявила, что они не являются супругами.
Отдел внутренних дел Охангаронского района возбудил уголовное дело в течение 20 дней после инцидента. 14 ноября 2025 года Охангаронский районный суд применил в отношении этого мужчины меру пресечения в виде заключения под стражу.