Ziroatxon Mirziyoyeva 61 yoshga to‘ldi
Bugun, 4-dekabr kuni, O‘zbekistonning birinchi xonimi Ziroatxon Mirziyoyeva o‘z tug‘ilgan kunini nishonlamoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U 1964-yil 4-dekabrda Farg‘ona viloyatining Qo‘qon shahrida tavallud topgan. Joriy yilda Ziroatxon Mahmudovna 61 yoshga to‘lmoqda.
Ziroatxon Mirziyoyeva nafaqat mamlakatning birinchi xonimi sifatida, balki ijtimoiy va madaniy hayotdagi faoliyati bilan ham alohida e’tiborga loyiq shaxsdir. U O‘zbekistonda turli sohalarni rivojlantirishga o‘z hissasini qo‘shib kelmoqda.
Xususan, u ayollar va yoshlar masalalariga oid loyihalarda faol ishtirok etib, jamiyat manfaatlarini ko‘zlab ishlashda davom etmoqda. Bugungi kunda nafaqat Ziroatxon Mirziyoyeva, balki tug‘ilgan kunini nishonlayotgan barcha yurtdoshlarimizni ushbu quvonchli sana bilan samimiy tabriklaymiz.

Зироатхон Мирзиёева исполнилось 61 год
Сегодня, 4 декабря, первая леди Узбекистана Зироатхон Мирзиёева отмечает свой день рождения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она родилась 4 декабря 1964 года в городе Коканд Ферганской области. В этом году Зироатхон Махмудовне исполняется 61 год.
Зироатхон Мирзиёева является не только первой леди страны, но и заслуживает особого внимания своей активной деятельностью в социальной и культурной жизни. Она вносит свой вклад в развитие различных сфер в Узбекистане.
В частности, она активно участвует в проектах, связанных с вопросами женщин и молодежи, продолжая работать в интересах общества. Сегодня мы искренне поздравляем не только Зироатхон Мирзиёеву, но и всех наших соотечественников, отмечающих свой день рождения в этот радостный день.