5-dekabr: O‘zbekistonda havo o‘zgaruvchan bo‘ladi
5-dekabr kuni O‘zbekistonda havo o‘zgaruvchan bo‘lishi, ayrim hududlarda yomg‘ir va qor yog‘ishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda O‘zgidromet xabar bermoqda. Kechasi Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatlarida harorat –7 darajagacha pasayib, kuchli sovuq kuzatiladi.
Kunduz kunlari esa ushbu hududlarda havo harorati +3 dan +8 darajagacha isishi kutilmoqda. Toshkent shahrida ertalab oz miqdorda yomg‘ir yog‘ishi mumkin.
Harorat +2 dan +4 darajagacha bo‘ladi. Kun davomida yog‘ingarchilik kuzatilmaydi, havo harorati +9 dan +11 darajagacha ko‘tarilishi prognoz qilinmoqda.
Respublikaning tog‘oldi va tog‘li hududlarida yomg‘ir va qor yog‘ishi ehtimoli bor. Bu hududlarda kechasi harorat –2 dan +3 darajagacha, kunduzi ham xuddi shu atrofda bo‘lishi mumkin.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida kechasi havo harorati 0 dan +5 darajagacha pasayadi, kunduz esa +13 darajagacha ko‘tarilishi kutilmoqda. Manba: O‘zgidromet.

5 декабря: В Узбекистане погода будет переменчивой
5 декабря в Узбекистане ожидается переменная погода, в некоторых регионах возможны дождь и снег. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает Узгидромет. Ночью в Каракалпакстане и Хорезмской области температура опустится до -7 градусов, ожидаются сильные морозы.
Днем в этих регионах температура воздуха прогреется от +3 до +8 градусов. В Ташкенте утром возможен небольшой дождь.
Температура будет от +2 до +4 градусов. В течение дня осадков не ожидается, температура воздуха поднимется от +9 до +11 градусов.
В предгорных и горных районах республики возможны дождь и снег. В этих районах ночью температура будет от -2 до +3 градусов, днем — примерно в тех же пределах.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях ночью температура воздуха опустится от 0 до +5 градусов, днем ожидается повышение до +13 градусов. Источник: Узгидромет.