12-dekabr kuni O‘zbekistonda havo o‘zgaruvchan bo‘ladi.
O‘zgidromet xizmati ma’lumotiga ko‘ra, 12-dekabr kuni O‘zbekistonning turli hududlarida havo harorati va ob-havo sharoitlarida o‘zgarishlar kuzatiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Toshkent shahrida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, kechqurun yomg‘ir yog‘ishi kutilmoqda. Shamol sharqdan 5-10 metr/sekund tezlikda esadi.
Havo harorati kechasi 7-9 daraja, kunduzi esa 14-16 darajagacha iliq bo‘ladi. Qoraqalpog‘iston va Xorazm hududlarida yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Biroq ba’zi joylarda tuman tushishi mumkin. Shamolning tezligi 7-12 metr/sekund bo‘lishi aytilmoqda.
Harorat kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi esa 3-8 daraja iliq bo‘ladi. Buxoro va Navoiy viloyatlarida yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli bor.
Bundan tashqari, tuman tushishi ham kuzatilishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi.
Harorat kechasi 2-7 daraja, kunduzi esa 7-12 daraja iliq bo‘ladi. Toshkent, Sirdaryo, Samarqand va Jizzax viloyatlarida ham yomg‘ir yog‘ishi mumkin, tuman tushishi ehtimoli saqlanib qolmoqda.
Shamolning tezligi 7-12 metr/sekundni tashkil etadi. Harorat kechasi 4-9 daraja, kunduzi esa 11-16 daraja atrofida bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida yog‘ingarchilik kuzatilmaydi, ammo Qashqadaryoda kechqurun yomg‘ir yog‘ishi mumkin. Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi.
Harorat kechasi 4-9 daraja, kunduzi esa 14-19 daraja iliq bo‘ladi. Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Biroq ayrim joylarda tuman tushishi mumkin. Shamolning tezligi 5-10 metr/sekund atrofida bo‘ladi.
Harorat kechasi 0-5 daraja, kunduzi esa 8-13 daraja iliq bo‘ladi. Respublikaning tog‘li hududlarida esa yomg‘ir va qor yog‘ishi kutilmoqda.

12 декабря в Узбекистане погода будет переменчивой
По данным службы Узгидромет, 12 декабря в различных регионах Узбекистана ожидаются изменения температуры воздуха и погодных условий. Об этом сообщает Zamin.uz.
В Ташкенте погода будет переменной, вечером ожидается дождь. Ветер будет дуть с востока со скоростью 5-10 метров в секунду.
Температура ночью составит 7-9 градусов, днем потеплеет до 14-16 градусов. В Каракалпакстане и Хорезмской области осадков не ожидается.
Однако в некоторых местах возможен туман. Скорость ветра прогнозируется 7-12 метров в секунду.
Температура ночью опустится до 0-5 градусов мороза, днем будет 3-8 градусов тепла. В Бухарской и Навоийской областях возможен дождь.
Кроме того, возможно появление тумана. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду.
Температура ночью составит 2-7 градусов, днем 7-12 градусов тепла. В Ташкентской, Сырдарьинской, Самаркандской и Джизакской областях также возможен дождь, сохраняется вероятность тумана.
Скорость ветра составит 7-12 метров в секунду. Температура ночью будет 4-9 градусов, днем около 11-16 градусов.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях осадков не ожидается, но в Кашкадарье вечером возможен дождь. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду.
Температура ночью составит 4-9 градусов, днем потеплеет до 14-19 градусов. В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях осадков не ожидается.
Однако в некоторых местах возможен туман. Скорость ветра будет около 5-10 метров в секунду.
Температура ночью опустится до 0-5 градусов, днем будет 8-13 градусов тепла. В горных районах республики ожидаются дождь и снег.
Также существует вероятность тумана. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду.
Температура ночью составит 2 градуса мороза, днем 1-6 градусов тепла. Источник информации: Узгидромет.