O‘zbekistonda yomg‘irli ob-havo kutilmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati markazi (O‘zgidromet) ma’lumotlariga ko‘ra, mamlakatning ko‘plab hududlarida ob-havo o‘zgaruvchan bo‘lib, kechki payt yomg‘ir yog‘ishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Toshkent shahrida havo harorati kunduzi +14...+16 daraja atrofida bo‘ladi, kechqurun esa yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli bor. Bundan tashqari, Buxoro, Navoiy, Toshkent va Samarqand viloyatlarida ham yog‘ingarchilik kuzatilishi mumkin.
Sinoptiklar Jizzax, Sirdaryo va Qashqadaryo viloyatlarida ham yomg‘ir yog‘ishini taxmin qilmoqda. Tog‘oldi va tog‘li hududlarda esa yog‘ingarchilik yomg‘ir va qor ko‘rinishida bo‘lishi mumkin.
Mutaxassislarning ta’kidlashicha, kelgusi kunlarda havo harorati o‘zgarishi va yog‘ingarchilik davom etishi mumkin. Fuqarolarga ob-havo sharoitini inobatga olib, safar va kundalik ishlarini rejalashtirish tavsiya etiladi.

В Узбекистане ожидается дождливая погода
По данным Центра гидрометеорологической службы Республики Узбекистан (Узгидромет), в большинстве регионов страны ожидается переменчивая погода с дождями вечером. Об этом сообщает Zamin.uz.
В Ташкенте дневная температура воздуха будет около +14...+16 градусов, вечером возможен дождь. Кроме того, осадки могут наблюдаться в Бухарской, Навоийской, Ташкентской и Самаркандской областях.
Синоптики также прогнозируют дождь в Джизакской, Сырдарьинской и Кашкадарьинской областях. В предгорных и горных районах осадки могут выпадать в виде дождя и снега.
По словам специалистов, в ближайшие дни возможны изменения температуры воздуха и продолжение осадков. Гражданам рекомендуется учитывать погодные условия при планировании поездок и повседневных дел.