15-dekabr: Ba’zi hududlarda yomg‘ir, ayrim joylarda qor yog‘adi
O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati markazi (O‘zgidromet) 15-dekabr kuni uchun ob-havo ma’lumotlarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, ayrim hududlarda yog‘ingarchilik kuzatiladi. Xususan, ba’zi joylarda yomg‘ir qorga aylanishi mumkin.
Quyida hududlar bo‘yicha ma’lumotlar keltirilgan. Toshkent shahrida kechasi va ertalab yomg‘ir yog‘ishi kutilmoqda, ayrim joylarda u qorga aylanishi mumkin.
Kunduzi yog‘ingarchilik to‘xtaydi. Harorat kechasi 1–3 daraja iliq, kunduzi 3–5 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida yog‘ingarchilik kutilmaydi, ammo tuman tushishi ehtimoli bor. Kechasi harorat 3–8 daraja sovuq, kunduzi 0–5 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Tunda havo harorati 0–5 daraja sovuq, kunduzi esa 2–7 daraja iliq bo‘lishi mumkin.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida kechasi va ertalab ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘ishi, ayrim hollarda esa qorga aylanishi mumkin. Harorat kechasi va kunduzi 0–5 daraja iliq atrofida bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida tongda yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli bor. Harorat kechasi 2–7 daraja iliq, kunduzi esa 5–10 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida kunning birinchi yarmida yomg‘ir yog‘ishi, ayrim hududlarda esa qor kuzatilishi mumkin. Kechasi harorat 2–7 daraja iliq, kunduzi esa 5–10 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
Tog‘oldi va tog‘li hududlarda yomg‘ir va qor yog‘ishi ehtimoli yuqori. Ayrim joylarda yog‘ingarchilik kuchayishi va qor ko‘chishi xavfi bor.

15 декабря: В некоторых районах дождь, в отдельных местах снег
Центр гидрометеорологической службы Республики Узбекистан (Узгидромет) опубликовал прогноз погоды на 15 декабря. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно данным, в некоторых районах ожидаются осадки. В частности, в отдельных местах дождь может перейти в снег.
Ниже приведена информация по регионам. В городе Ташкент ночью и утром ожидается дождь, в некоторых местах он может перейти в снег.
Днем осадки прекратятся. Температура ночью ожидается от +1 до +3 градусов, днем от +3 до +5 градусов тепла.
В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области осадков не ожидается, однако возможен туман. Ночью температура составит от -3 до -8 градусов, днем от 0 до +5 градусов тепла.
В Бухарской и Навоийской областях также осадков не будет. Ночью температура воздуха от 0 до -5 градусов, днем от +2 до +7 градусов тепла.
В Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях ночью и утром в некоторых местах ожидается дождь, в отдельных случаях он может перейти в снег. Температура ночью и днем будет около +0…+5 градусов тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях утром возможен дождь. Температура ночью от +2 до +7 градусов, днем от +5 до +10 градусов тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях в первой половине дня ожидается дождь, в некоторых районах возможен снег. Ночью температура от +2 до +7 градусов, днем от +5 до +10 градусов тепла.
В предгорных и горных районах высокая вероятность дождя и снега. В отдельных местах осадки могут усилиться, существует риск схода снега.