16-dekabr: O‘zbekistonda ob-havo o‘zgaruvchan bo‘ladi
16-dekabr kuni O‘zbekistonda ob-havo asosan o‘zgaruvchan bo‘lishi va ayrim hududlarda tuman tushishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda O‘zgidromet xabar berdi. Toshkent shahrida kunduzi havo harorati +7...+9 daraja iliq, kechasi esa -1...+1 daraja atrofida bo‘lishi mumkin.
Shuningdek, kichik yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli bor. Navoiy, Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida kechga yaqin yog‘ingarchilik kuzatiladi.
Ushbu hududlarda kunduzgi harorat +5...+10 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida esa eng iliq havo kuzatiladi, harorat +13 darajagacha ko‘tariladi.
Qoraqalpog‘istonda qor yog‘ishi kutilayotgani haqida ham ma’lumot berildi. Ushbu hududda kechasi harorat -8 darajagacha pasayishi mumkin.
Tog‘li hududlarda ham qor yog‘ishi ehtimoli bor. Bu yerda kunduzgi harorat 0...+5 daraja oralig‘ida bo‘lishi mumkin.
O‘zgidromet ma’lumotiga ko‘ra, Toshkent va Namangan viloyatlarining tog‘li hududlarida qor ko‘chishi xavfi saqlanib qolmoqda. Shu bois fuqarolar ehtiyot bo‘lishlari tavsiya etiladi.

16 декабря: В Узбекистане погода будет переменчивой
16 декабря в Узбекистане ожидается в основном переменчивая погода и туман в некоторых районах. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает Узгидромет. В Ташкенте днем температура воздуха будет +7...+9 градусов тепла, ночью около -1...+1 градуса.
Также возможен небольшой дождь. В Навоийской, Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях к вечеру ожидаются осадки.
В этих районах дневная температура ожидается +5...+10 градусов тепла. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях будет самая теплая погода, температура поднимется до +13 градусов.
В Каракалпакстане также сообщается о вероятности снегопада. Ночью температура в этом районе может опуститься до -8 градусов.
В горных районах также возможен снег. Здесь дневная температура может быть в пределах 0...+5 градусов.
По данным Узгидромета, в горных районах Ташкентской и Наманганской областей сохраняется риск схода лавин. Поэтому гражданам рекомендуется соблюдать осторожность.