8-yanvar kuni havo o‘zgaruvchan, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi
8-yanvar kuni respublika hududlarida havo asosan o‘zgaruvchan bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
“O‘zgidromet” xizmati bergan ma’lumotga ko‘ra, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi, kechasi va ertalab ayrim hududlarda tuman tushishi mumkin. Shamolning yo‘nalishi sharqdan bo‘lib, ba’zi joylarda tezligi o‘rtacha darajada esishi taxmin qilinmoqda.
Toshkent shahrida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Kechasi va ertalab tuman tushishi ehtimoli bor.
Shamol sharqdan 3-8 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-2 daraja sovuq, kunduzi esa 7-9 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida ham havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi. Ayrim joylarda tuman tushishi mumkin.
Shamolning sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esishi kutilmoqda. Harorat kechasi 3-8 daraja sovuq, kunduzi 1-6 daraja iliq atrofida bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham shunga o‘xshash ob-havo kuzatiladi. Yog‘ingarchilik bo‘lmaydi, ba’zi joylarda tuman tushishi mumkin.
Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi 5-10 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Ayrim joylarda tuman kuzatilishi mumkin.
Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi 5-10 daraja iliq bo‘lishi taxmin qilinmoqda.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida ham havo o‘zgaruvchan, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Ayrim joylarda tuman tushishi mumkin.
Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi 7-12 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Ayrim hududlarda tuman tushishi mumkin.
Shamol sharqdan 5-10 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi 3-8 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
Tog‘oldi va tog‘li hududlarda ham ob-havo o‘zgaruvchan bo‘ladi. Yog‘ingarchilik kutilmaydi, ayrim joylarda tuman tushishi ehtimoli bor.

8 января погода переменная, осадков не ожидается
8 января в регионах республики ожидается преимущественно переменная погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным службы «Узгидромет», осадков не будет, ночью и утром в некоторых районах возможен туман. Направление ветра восточное, в некоторых местах ожидается ветер средней силы.
В городе Ташкент погода переменная, осадков не ожидается. Ночью и утром возможен туман.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 3-8 метров в секунду. Температура ночью от 0 до 2 градусов мороза, днем от 7 до 9 градусов тепла.
В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области также ожидается переменная погода без осадков. В некоторых местах возможен туман.
Ветер ожидается восточный со скоростью 7-12 метров в секунду. Температура ночью от 3 до 8 градусов мороза, днем около 1-6 градусов тепла.
В Бухарской и Навоийской областях прогнозируется похожая погода. Осадков не будет, в некоторых местах возможен туман.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду. Температура ночью от 0 до 5 градусов мороза, днем от 5 до 10 градусов тепла.
В Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях погода переменная, осадков не ожидается. В некоторых местах возможен туман.
Ветер восточный со скоростью 7-12 метров в секунду. Температура ночью от 0 до 5 градусов мороза, днем ожидается от 5 до 10 градусов тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях также переменная погода без осадков. В некоторых местах возможен туман.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду. Температура ночью от 0 до 5 градусов мороза, днем от 7 до 12 градусов тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода переменная, осадков не ожидается. В некоторых районах возможен туман.
Ветер восточный со скоростью 5-10 метров в секунду. Температура ночью от 0 до 5 градусов мороза, днем от 3 до 8 градусов тепла.
В горных и гористых районах также ожидается переменная погода. Осадков не прогнозируется, в некоторых местах возможен туман.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду. Температура ночью от 3 до 8 градусов мороза, днем от 2 до 7 градусов тепла.