Toshkentda yangi yilga bag‘ishlangan konsert bo‘lib o‘tadi
Poytaxt hokimiyati ma’lumotiga ko‘ra, shahar aholisi va mehmonlari uchun maxsus konsert dasturi tashkil etiladi. Bu haqda kursiv.uz xabar berdi.
"The Best Show" nomli konsert 7-yanvar kuni Hyatt Regency Tashkent mehmonxonasida bo‘lib o‘tadi. Tadbir Toshkent vaqti bilan soat 19:30 da boshlanishi rejalashtirilgan.
Konsert dasturida taniqli san’atkorlar, jumladan, "Sahar" guruhi, Umidaxon, Sherzodbek Ortikov, Uktam Kamalov, Sitoraxon va Jahongir Namozov ishtirok etadi. Kechaning boshlovchisi va ijrochi sifatida Mahmudjon Baxtiyorov ham sahnaga chiqishi kutilmoqda.
Shuningdek, avvalroq Toshkentda bir nechta Qorbobo paradlari o‘tkazilgani haqida xabar berilgan edi. Ushbu tadbirlarda O‘zbekiston Milliy gvardiyasi orkestrining musiqachilari Qorbobo obrazida qatnashib, shahar bo‘ylab bir qancha manzillarni qamrab olgan holda chiqishlar uyushtirgan.
Yangi yil bayrami munosabati bilan tashkil etilayotgan bunday tadbirlar aholiga ko‘tarinki kayfiyat ulashishda davom etmoqda.

В Ташкенте пройдет концерт, посвященный Новому году
В Ташкенте в рамках празднования Нового года продолжаются различные культурные мероприятия. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации столичной администрации, для жителей и гостей города будет организована специальная концертная программа. Об этом сообщает kursiv.uz.
Концерт под названием "The Best Show" состоится 7 января в отеле Hyatt Regency Tashkent. Мероприятие запланировано на 19:30 по ташкентскому времени.
В концертной программе примут участие известные артисты, в том числе группа "Sahar", Умидахон, Шерзодбек Ортиков, Уктам Камалов, Ситорахон и Джахонгир Намозов. Ведущим и исполнителем вечера ожидается выступление Махмуджона Бахтиярова.
Ранее также сообщалось о проведении в Ташкенте нескольких парадов Дедов Морозов. В этих мероприятиях музыканты оркестра Национальной гвардии Узбекистана выступали в образе Деда Мороза, охватывая несколько адресов по городу с выступлениями.
Такие мероприятия, организованные в честь Нового года, продолжают дарить жителям хорошее настроение.