O‘zbekiston va Italiya hamkorligi rivoji muhokama qilindi
O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Italiya Respublikasining yangi tayinlangan Favqulodda va Muxtor elchisi Gvido de Sanktisni qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv davomida elchi o‘zining ishonch yorliqlari nusxalarini vazirga topshirdi. Bu haqda Podrobno.uz xabar berdi.
Muloqot davomida tomonlar O‘zbekiston va Italiya o‘rtasidagi hamkorlikning bugungi holati va uni rivojlantirish imkoniyatlarini muhokama qilishdi. Xususan, savdo va investitsiya aloqalarini kengaytirish, iqtisodiy hamkorlikni mustahkamlash masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Shuningdek, ikki davlat ishbilarmon doiralari o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqalarni kuchaytirish va sheriklikni yanada chuqurlashtirish zarurligi ta’kidlandi. Uchrashuv yakunida Baxtiyor Saidov italiyalik elchiga O‘zbekistondagi faoliyatida muvaffaqiyat va samarali ish tiladi.

Развитие сотрудничества между Узбекистаном и Италией обсуждалось
Министр иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёр Саидов принял нового назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Итальянской Республики Гвидо де Санктиса. Об этом сообщает Zamin.uz.
Во время встречи посол вручил министру копии своих верительных грамот. Об этом сообщает Podrobno.uz.
В ходе диалога стороны обсудили текущее состояние сотрудничества между Узбекистаном и Италией и возможности его развития. Особое внимание было уделено расширению торгово-инвестиционных связей и укреплению экономического сотрудничества.
Также была подчеркнута необходимость усиления прямых контактов и углубления партнерства между деловыми кругами двух стран. В завершение встречи Бахтиёр Саидов пожелал итальянскому послу успехов и плодотворной работы в Узбекистане.