Robaxon Mahmudovaning o‘g‘li vafot etdi
O‘zbekiston “Adolat” sotsial-demokratik partiyasi Siyosiy kengashi raisi va Oliy Majlis Qonunchilik palatasidagi “Adolat” SDP fraksiyasi yetakchisi Robaxon Mahmudovaning o‘g‘li Rustam Mahmudov vafot etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu qayg‘uli xabar uning yaqinlari, hamkasblari va partiya a’zolari tomonidan chuqur qayg‘u bilan qabul qilindi. Robaxon Mahmudova 2023 yilgi prezidentlik saylovida “Adolat” partiyasidan nomzod sifatida ishtirok etgan edi.
Saylov yakunlariga ko‘ra, u 4,43 foiz ovoz to‘plab, ikkinchi o‘rinni egalladi. Ushbu saylovda Shavkat Mirziyoyev birinchi o‘rinni qo‘lga kiritgan edi.
Rustam Mahmudovning vafoti nafaqat uning oila a’zolari, balki keng jamoatchilik orasida ham chuqur ta’sir qoldirdi. Ushbu musibatli voqea munosabati bilan ko‘plab shaxslar va tashkilotlar Robaxon Mahmudovaga hamdardlik izhor qildi.

Сын Робахон Махмудовой, председателя Политического совета Социал-демократической партии Узбекистана «Адолат» и лидера фракции «Адолат» в Законодательной палате Олий Мажлиса, Рустам Махмудов скончался. Об этом сообщил Zamin.uz.
Эта печальная новость была воспринята с глубокой скорбью его близкими, коллегами и членами партии. Робахон Махмудова участвовала в президентских выборах 2023 года в качестве кандидата от партии «Адолат».
По итогам выборов она набрала 4,43% голосов и заняла второе место. На этих выборах первое место занял Шавкат Мирзиёев.
Смерть Рустама Махмудова глубоко потрясла не только членов его семьи, но и широкую общественность. По случаю этого трагического события многие лица и организации выразили соболезнования Робахон Махмудовой.